Aydın HaberleriDenizli HaberleriEge HaberleriGündemİzmir HaberleriKütahya HaberleriManisa HaberleriManşetUşak Haberleri

Manisa, İzmir, Afyon, Kütahya, Uşak arası seyahat edecek olanlar dikkat: 3 ve 4 Nisan için açıklandı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı TCDD Taşımacılık A.Ş. yaptığı yazılı açıklama ile kamuoyuna önemli bir duyuruda bulundu. Yapılan açıklamaya göre, haftasonu pandemi kısıtlamaları nedeniyle Bölgesel Trenler, Marmaray ve Başkentray’da, düzenleme yapıldı. Buna göre, Karşılıklı olarak Kapıkule – Halkalı, Adapazarı – Pendik, Zonguldak – Karabük, Zonguldak – Gökçebey, Ankara – Polatlı, Basmane – Denizli, Basmane – Aydın, Basmane – Uşak, Basmane – Alaşehir, Manisa – Alaşehir, Aydın- Denizli – Söke, Çatal – Tire, Basmane – Tire, Basmane – Ödemiş, Sivas -Divriği, Erzincan – Divriği, Afyon – Eskişehir, Kütahya – Eskişehir arası bölgesel trenler Cumartesi ve Pazar günleri hiç işletilmeyecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı TCDD Taşımacılık A.Ş. hafta sonu sokağa çıkma yasağı nedeniyle düzenleme yapıldığını açıkladı.

Marmaray Trenleri:

Cumartesi ve pazar günü sadece Halkalı – Gebze – Halkalı arası 30 dakika aralıklarla çalışacaktır.
Marmaray trenlerinin Halkalı İstasyonundan ilk hareketi 06.00, son hareketi ise 22.03, Gebze İstasyonundan ilk hareketi 06.00, son hareketi ise 22.15’tir.

Başkentray Trenleri:

Cumartesi ve pazar günleri 06.00 – 20.00 saatleri arasında 30 dakika aralıklarla çalışacaktır.

Cumartesi Günleri Sınırlı Seferle İşletilecek Bölgesel Trenler:

Kars – Akyaka arası karşılıklı 4 sefer olarak planlanan trenler Cumartesi günleri itibariyle 07.30 -16.50 saatleri arasında 2 sefer olarak çalışacak olup Pazar günleri işletilmeyecektir.

İskenderun – Mersin arası karşılıklı 4 sefer olarak planlanan trenler Cumartesi günü itibariyle 07.15 – 19.55 saatleri arasında 2 sefer olarak çalışacak olup pazar günleri işletilmeyecektir.

Islahiye – Mersin arası karşılıklı 2 sefer olarak planlanan trenler Cumartesi günleri itibariyle 07.30 – 21.39 saatleri arasında 2 seferide çalışacak olup Pazar günleri işletilmeyecektir.

Adana – Mersin arası karşılıklı 44 sefer olarak planlanan trenler Cumartesi günleri itibariyle 06.15 – 20.53 saatleri arasında 14 sefer olarak çalışacak olup Pazar günleri işletilmeyecektir.

Cumartesi-Pazar Günleri Normal İşletilecek Bölgesel Trenler:

Batman – Diyarbakır arası karşılıklı 4 sefer olarak planlanan trenler Cumartesi-Pazar 05.30 – 19.35 saatleri arasında normal seferleri ile çalışmaya devam edecektir.

Sonuç olarak:

Toplamda 22 ayrı hatta 122 sefer olarak çalıştırılan bölgesel trenler hafta sonu kısıtlamaları nedeniyle Cumartesi 28 sefer, Pazar günü 4 sefer olarak çalışmaya devam edecektir.