Manisa Haberleri

Manisa beşik gibi sallanıyor! 28 günde 3 bin 774 deprem kaydedildi

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, sosyal medya hesabından Manisa'da meydana gelen depremlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Haluk Özener Manisa’da 3 bin 774 deprem meydana geldiğini duyurdu.

Manisa’da meydana gelen peş peşe depremler vatandaşlarda korku ve paniğe neden olurken Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener’den peş peşe meydana gelen deprem ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama geldi.

HER GÜN 3 ÜZERİ DEPREM
Manisa, yaklaşık bir aydır arka arkaya gelen depremler sebebiyle adeta beşik gibi sallanıyor. Dün meydana gelen merkez üssü Kırkağaç’ın Karakurt Mahallesi olan 5.2’lik deprem endişeleri arttırırken, Akhisar ve Kırkağaç ilçelerinde neredeyse her gün 3.0 üzeri depremler kaydediliyor.

3 BİN 774 DEPREM
Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener de dün sosyal medya hesabı üzerinden son verilere ilişkin açıklama yaptı. Prof. Dr. Haluk Özener, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “22 Ocak 2020 tarihinde merkez üssü Musalar-Akhisar olan Ml=5.6 büyüklüğündeki deprem ile başlayan Manisa’daki deprem etkinliğinde 18 Şubat 2020 saat 22.00 itibariyle 3774 adet deprem kaydedilmiştir.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı