Manisa Haberleri

Manisa Alaşehir eski belediye başkanı Necip Necipoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Manisa’ın Alaşehir ilçesi eski belediye başkanı Necip Necioğlu, İzmir’in Karşıyaka ilçesindeki evinde, dün çoklu organ yetmezliğine bağlı sebepten dolayı hayata gözlerini yumdu.

GÖREV YAPTIĞI BELEDİYE BİNASININ ÖNÜNDE HELALLİK ALINDI

3 çocuk babası Necip Necipoğlu’nun cenazesi, bugün öğle vakti memleketi Alaşehir’e getirildi ve görev yaptığı belediye binası önünde helallik alındı. 

ADI ALTIN HARFLERLE YAZILDI

Burada konuşan Alaşehir Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Öküzcüoğlu, Necipoğlu’nun ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “Necip Necipoğlu meydana bakan evinde köpekleriyle oynardı. Elini öpebilmek için sıraya girerdik. O dönemden hatırlarım Necip amcamızı. Necip Necipoğlu 1973- 1977 yıllarında belediye başkanlığını onurlu bir şekilde yürüttü. Sadece bununla kalmadı, 27 yıl da Tariş Başkanlığı yaparak, Alaşehir’de halka hizmet etmeyi hakka ibadet anlayışıyla yürütmüş değerlerimizden birisidir. Alaşehir tarihine adını altın harflerle yazdırdı. Onun için inanıyorum ki mekanı cennet olacaktır. Yaptığı hizmetler hayır defterine yazılacaktır” dedi.

OĞLU AYAKTA DURMAKTA GÜÇLÜK ÇEKTİ

Helallik alınmasının ardından Necip Necipoğlu’nun cenazesi, Pazar Camii’ne getirildi. Burada düzenlenen törene Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, Alaşehir Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Öküzcüoğlu, Necipoğlu’nun çocukları ve yakınları ile çok sayıda katıldı. Törende Necipoğlu’nun kendisiyle aynı ismi taşıyan torunu Necip Necipoğlu ve oğlu Haluk Necipoğlu, tabutun başından bir an olsun ayrılmayıp, taziyeleri kabul etti. Haluk Necipoğlu, bir ara ayakta durmakta güçlük çekerken, oturmak zorunda kaldı. Necip Necipoğlu’nun cenazesi, kılınan namazın ardından Alaşehir Asri Mezarlığı’na götürülüp, toprağa verildi.

Bir yanıt yazın