GündemManisa Haberleri

Manisa Akhisar çevre yolu için hazırlıklar tamamlandı! Yarın açılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Manisa Akhisar’da yapılan çevre yolunun açılışına videokonferans yöntemiyle katılması üzerine yarın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından gerçekleştirilmesi planlanıyor.

ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Transit trafik ile şehir içi trafiğinin birbirinden ayrılarak, transit trafiğin kesintisiz akışının sağlanması amacıyla yapılan ve 8,8 kilometresi daha önce hizmete sunulan Akhisar çevre yolunda, kalan 4,3 kilometrelik kesimdeki çalışmalar da tamamlandı.

Toplam uzunluğu 13,1 kilometre olan yol, yarın tamamıyla hizmete girerek, bölgedeki ulaşım koridorunda önemli bir yere sahip olacak.

6 KÖPRÜ İNŞA EDİLDİ

Yıllık ortalama günlük trafik değeri (YOGT) 32 bin 770 araç olan İstanbul-İzmir Devlet yolu güzergahında önemli bir geçiş noktası niteliğindeki ilçede, Bergama-Soma-Akhisar Devlet yolu ile Salihli-Gölmarmara-Akhisar Devlet yolu ulaşımı da şehir merkezi üzerinden sağlanıyordu.

Projeyle birlikte araçlar şehir merkezine uğramadan transit güzergah üzerinden yollarına devam edebilecek. Proje kapsamında 5’i farklı seviyeli, 1’i modern dönel olmak üzere 6 kavşak, 3’ü çift, 3’ü tek olmak üzere 6 köprü inşa edildi.