Manisa Haberleri

Manisa Ahmetli’de feci yangın! 10 yapı küle döndü

Manisa'nın Ahmetli ilçesinde ormanlık alana nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı feci yangın çıktı. Çıkan yangına havadan ve karadan müdahale edilirken yangın kısmi olarak söndürüldü. Alınan bilgilere göre de 10 yapı küle döndü.

Manisa’nın Ahmetli ilçesinde ormanlık alanda nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Yangının kısa sürede büyümesi üzerine aralarında kümeslerinde bulunduğu 10 yapı küle dönerken 3 mahalle tahliye edildi.

YANGIN KISMİ OLARAK SÖNDÜRÜLDÜ

Çoğunluğun hayvancılıkla uğraştığı bölgede vatandaşlar hayvanlarını tahliye etmenin yollarını ararken, söndürme çalışmalarında kısmi olarak yangının söndürüldüğü öğrenildi.

“ÇOK TEDİRGİNİZ”

Bahçecik Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlardan Veysel Okur, “Çok tedirginiz. Hayvanlarımızı buradan çıkarmanın yollarını arıyoruz. Yangın dün başladı ancak hala devam ediyor. Daha da bitmeyecek gibi görünüyor” dedi.

Alevleri büyük üzüntüyle izleyen Hasan Okur ise “Buraya çok yakın oturuyorum. Yangın aniden büyüdü ve birçok mahalleye sıçradı. Bizler hayvancılıkla uğraşıyoruz, hem evlerimiz hem hayvanlarımız için tedirginiz. Birkaç tedbirsizin mangal sevdası yüzünden bunu yaşadığımızı düşünüyorum” diye konuştu.