Kamu

Manisa, Afyonkarahisar ve 10 diğer ilde bekçi alımları yapılacak! İşte başvuru şartları

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden Manisa, Afyonkarahisar ve 10 diğer ilde bekçi alımları yapılacak. Özel kurumlarda bekçi olmak isteyenler başvuru işlemlerini online olarak gerçekleştirebilecekler. Peki, bekçi olmak için genel başvuru şartları nelerdir?

2020’de kamu kurumları bekçi alımlarının ne zaman yapılacağı henüz kesinleşmedi. EGM tarafından bekçi alımlarına ilişkin resmi açıklama henüz yapılmadı. Ancak özel şirketler tarafından İŞKUR üzerinden bekçi alımları devam ediyor. Aralarında Manisa ve Afyonkarahisar’ında bulunduğu 12 ilde bekçi alımlarının yapılacağı açıklandı. Bekçi olmak isteyenlerin şirketlere göre; en az ilkokul, lise , ön lisans yada lisans mezunu olması gerekiyor. Peki, bekçi olmak için genel başvuru şartları nelerdir?

BEKÇİ İLANLARI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI:

18 yaşını tamamlamış olmak

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin bitmiş olması

Adli Sicil ve Adli Arşiv kaydının olmaması

Vardiyalı çalışmaya uygun

Çalışmasını engelleyecek herhangi bir rahatsızlığının olmaması

En az ilköğretim mezunu olmak (İlanlara göre farklılık gösterebilir)

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

12 ilde yapılacak olan bekçi alımının başvuruları İŞKUR üzerinden online olarak yapılacak. Başvuruda bulunmak isteyen adayların İŞKUR’a kayıt olması ve işsiz olarak gözükmesi gerekmektedir. İŞKUR’a üye olduktan sonra 15 il için yayımlanan bekçi ilanlarına başvuruda bulunabilirsiniz.

İLANLARA BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ. 

İlgili Makaleler