DepremlerGündem

Malatya’da peş peşe deprem: Vatandaşlar panik yaşadı!

Malatya’nın Pütürge ilçesinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Resmi İnternet Sitesi’nden alınan son dakika bilgisine göre deprem olduğu öğrenildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Resmi İnternet Sitesi’nden alınan bilgilere göre Malatya’nın Pütürge ilçesinde ard arda meydana gelen depremler ile ilgili açıklama yapıldı. Malatya’nın Pütürge ilçesinde saat 04.34’te meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki depremin ardından saat 05.13’te de 4,5 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Malatya’nın Pütürge ilçesinde saat 04.34’te 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin yaklaşık 10 kilometre derinlikte olduğu tespit edildi.

ART ARDA SALLANDI

Bu depremin ardından aynı yerde saat 05.13’te de 4,5 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Depremin 8 kilometre derinlikte olduğu belirlendi. Afad’dan yapılan açıklamada, Pütürge’de meydana gelen deprem sonrası olumsuz bir durum olmadığı belirtilerek, “Malatya ilimizin Pütürge ilçesinde meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki artçı deprem sonrasında, an itibarıyla olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız” ifadeleri kullanıldı.