Gündem

Malatya’da bina çöktü: Çok sayıda kişi enkaz altında kaldı! İşte o görüntüler…

Malatya’da İnönü Caddesi’nde bulunan 2 katlı bina çöktü. Olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. Çok sayıda kişinin enkaz altında kaldığı ve arama-kurtarma çalışmalarının yapıldığı öğrenildi. Ekipler çalışma sonucunda 11 kişiyi enkaz altından yaralı olarak kurtardı. Malatya Valisi Aydın Baruş, konuyla ilgili açıklama yaptı. Baruş, “Binada 20 kişi bulunduğu ifade edildi. Ancak kesin sayı henüz net değil. Şu ana kadar enkazdan 10 vatandaşımız kurtarıldı.” dedi.

Merkez Yeşilyurt ilçesindeki Sıtmapınarı Mahallesi İnönü Caddesi’nde bulunan ve 2 katlı olduğu değerlendirilen bir binada henüz bilinmeyen nedenle göçük meydana geldi.

 

ENKAZ ALTINDAN 11 KİŞİ KURTARILDI

Giriş katında dükkanların bulunduğu binanın çevresinde güvenlik önlemi alındı. Bölgede başlatılan arama kurtarma çalışmaları sırasında 11 kişi, enkazdan yaralı kurtarıldı. Yaralılar, ambulanslarla hastanelere sevk edildi.

ARAMA-KURTARMA ÇALIŞMASI YAPILDI

 

Yıkılan binanın caddeye bakan yönünün yanı sıra arama-kurtarma çalışmalarına arka cephesinden de başlatıldı. Çalışmalar sırasında sık sık yapılan anonslarla da vatandaşlardan sessiz olmaları istendi.

KOLON KESİLDİĞİ İDDİASI

Öte yandan bölgedeki görgü tanıkları, söz konusu binadaki bir iş yerinde gün boyunca tadilat yapıldığını belirterek bir kolonun da kesildiğini iddia etti.

BİNANIN ÇÖKMEDEN ÖNCEKİ HALİ