Gündem

Malatya depreminden sonra uzmandan önemli uyarı! Bu haritayı paylaştı

Malatya'da bugün saat 11.27'de meydana gelen depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Deprem uzmanı Görür, ''Bu depremler bu hattı stres transferiyle yüklemektedirler. Buradaki yerleşimler dikkatli olmalı.'' diyerek uyardı. 

Malatya bugün saat 11.27’de 4.9 büyüklüğünde bir depremle sallandı. Meydana gelen depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Deprem uzmanı Görür, ”Bu depremler bu hattı stres transferiyle yüklemektedirler. Buradaki yerleşimler dikkatli olmalı.” diyerek uyardı.

Bugün Malatya’nın Pütürge ilçesinde saat 11.27’de 4,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yaklaşık 7 kilometre derinlikte gerçekleşen sarsıntı çevre illerden de hissedildi.

İstanbul depremine ilişkin önemli uyarılarda bulunan Prof. Dr. Naci Görür, bugün Malatya’da meydana gelen deprem sonrası sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

İşte Naci Görür’ün paylaşımı;

”Arkadaşlar, Malatya- Uluköy’de 4.9’luk bir deprem oldu. Elazığ depremi ile kırılan Sivrice-Pütürge kolu gittikçe kırılarak hemen hemen Çelikhan-Erkenek hattına dayandı. Bu depremler bu hattı stres transferiyle yüklemektedirler. Buradaki yerleşimler dikkatli olmalı.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu