Gündem

Magnum Türkiye’den açıklama: Türkiye’deki ürünlerde sorun yok!

İngiliz basınında yer alan haberlere göre, Magnum Badem dondurmalarının “metal içerebileceği” endişesiyle İngiltere ve İrlanda’da toplatılması çağrısı yapıldı.

Magnum Türkiye bu habere açıklama yaparak Türkiye’de üretilen ve satılan hiçbir Magnum ürününde bu sorunun olmadığını belirtti.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Türkiye’de Magnum Ürünleri Güvenli: “Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki Türkiye Magnum ürünleri için herhangi bir risk söz konusu değildir. Türkiye’de piyasada bulunan tüm çubuklu Magnum ürünlerimizi Çorlu ve Konya fabrikalarımızda uluslararası gıda standartlarında, son teknoloji ile donatılmış tesislerimizde tüm sağlık ve hijyen tedbirleri sağlanarak el değmeden üretiyoruz. Halihazırda Türkiye’de üretilen ve satılan ürünlerimizde söz konusu türde bir risk bulunmamakta olup, herkesi güvenle yiyebilecekleri gıdalarla buluşturmaya devam ediyoruz.”

“İngiltere ve İrlanda’da üretilen Magnum Badem ürününde kısıtlı sayıdaki serisinde yaşanan durum, Türkiye’de üretilen ve satılan hiçbir Magnum ürünü için bir sorun teşkil etmemektedir.”