Ünlü oyuncu Sefa Zengin İzmir'de ailesiyle birlikte ölümden döndü!

Ünlü oyuncu Sefa Zengin İzmir'de ailesiyle birlikte ölümden döndü. Muğla'nın Datça ilçesinde tatil yapan oyuncu Sefa Zengin ve ailesinin bindiği ticari taksi, İzmir Bornova İstanbul Caddesi'nde başka bir otomobille çarpışarak devrildi.

Ünlü oyuncu Sefa Zengin İzmir'de ailesiyle birlikte ölümden döndü!

Ünlü oyuncu Sefa Zengin İzmir'de ailesiyle birlikte ölümden döndü. Muğla'nın Datça ilçesinde tatil yapan oyuncu Sefa Zengin ve ailesinin bindiği ticari taksi, İzmir Bornova İstanbul Caddesi'nde başka bir otomobille çarpışarak devrildi. 

Tiyatro ve dizi oyuncusu Sefa Zengin eşi Figen (47) ve 8 yaşındaki kızları İlayda ile birlikte tatilini geçirdiği Muğla'nın Datça ilçesinden Namık Mersin'in (56) kullandığı 48 T 5046 plakalı ticari taksi ile İstanbul'a gitmek üzere yola çıktı. Bornova ilçesi İstanbul Caddesi'nde ilerleyen Mersin'in kullandığı taksi, Cengizhan Caddesi kesişimindeki ışıklı kavşakta E.A idaresindeki 64 AY 360 plakalı otomobille çarpışarak devrildi. Kaza sonrası zerzenişte bulunan oyuncu, karşı aracın sürücüsü tarafından darp edilmeye çalışıldı.

Sürücülerin yaralanmadığı kazada, Sefa Zengin ile birlikte eşi Figen ve kızı İlayda yaralandı. Yaralılar, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Sefa Zengin ile kızı İlayda'nın hayati tehlikelerinin bulunmadığı, eşi Figen Zengin'in ise müşahede altında tutulduğu öğrenildi.

Kaza sonrası Bornova Polis Merkezi Amirliğine götürülen her iki sürücü de ifadeleri sonrası serbest bırakıldı.

''SÜRÜCÜDEN ŞİKAYETÇİ OLDUM''

Kaza sonrası kendisinin ve şoförün emniyet kemerini çözerek araçtan çıktığını ve olayın şokuyla "Kim bu arabanın sahibi? Bu kadar hızlı kullanıyor." diye serzenişte bulunduğunu dile getiren Zengin, bunu üzerine diğer otomobilin sürücüsünün kendisine hücum ederek darp etmeye çalıştığını ileri sürdü.

Zengin, "Eşim ve çocuğum yerde yatarken üzerime yürüyen ve beni darp etmeye çalışan bu sürücüden şikayetçi oldum. Çok şükür bende ve kızımda önemli bir şey yok. Biraz eşimde sıkıntı var ama inşallah o da atlatacaktır." ifadesini kullandı.

"BÜYÜK BİR KAZAYI UCUZ ATLATTIK"

Verilmiş sadakamız varmış, büyük bir kazayı çok ucuz atlattık." dedi. Ticari taksi şoförünün çok dikkatli olduğunu ve kurallara uyduğunu belirten Zengin, "Yol boyunca da güven içinde seyahat ettik. Ancak İzmir'e geldiğimizde Bornova'yı da çıkarken çok büyük bir hızla yan yoldan gelen bir otomobil bizim bulunduğumuz araca iki kapının ortasından çarptı. Çarpmanın etkisiyle bizim bulunduğumuz araç takla attı. Emniyet kemerlerimiz de takılıydı. Hiç bir otomobil sürücüsü bu kadar hızlı gitmemeli." diye konuştu.

SEFA ZENGİN KİMDİR?

26 Mayıs 1980 yılında Malatya'Da dünyaya gelen Sefa Zengin  48 yaşındadır. Türk Tiyatro ve dizi oyuncusu Figen Zengin ile evlidir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Tiyatro Bölümünü bitirmiştir. Dormen Tiyatrosunda oyunculuk yapmıştır. 1995 yılında Çiçek Taksi dizisiyle oyunculuğa başlamıştır. Daha sonra Dostlar Pasajı, Ruhsar, Hoşça kal yarın, Hiçbiryerde, Martılar Açken, Kurtlar Vadisi, Hürrem Sultan Özdemir, Gen, Binbir Gece, Yağmurdan Sonra Samael, Meçhule Gidenler Tetikçi, Semum, Dabbe 2, Ömre Bedel, Kurşun Bilal, Bana Bir Soygun Yaz, Kızılelma ve en son olarak Ne münasebet dizi ve filmlerinde oynamıştır.

YORUM EKLE