Ünlü oyuncu Onur Saylak hastaneye kaldırıldı! Seyirci rol icabı sandı...

Ünlü oyuncu Onur Saylak ''Arzu Tramvayı'' adlı oyunda rol gereği dizinin üstüne düşerken sakatlanarak hastaneye kaldırıldı. Onur Saylak kimdir?

MAGAZİN 09.02.2019, 14:45
Ünlü oyuncu Onur Saylak hastaneye kaldırıldı! Seyirci rol icabı sandı...

Ünlü oyuncu Onur Saylak ''Arzu Tramvayı'' adlı oyunda rol gereği dizinin üstüne düşerken sakatlanarak hastaneye kaldırıldı. Onur Saylak kimdir? Onur Saylak, rolü sırasında düştüğü sırada seyirciler oyunun bir parçası zannederek bir süre şaşkınlıkla izledi.

Ünlü oyuncunun durumunun iyi olduğu ve yapılan tetkikler sonucu operasyona karar verileceği öğrenildi.

ONUR SAYLAK KİMDİR?

Onur Saylak, 12 Mayıs 1977 yılında Ankara’da doğmuştur. Tam olarak adı Arif Onur Saylak’tır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü'nde ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölüm'lerinde kısa süre eğitim aldıktan sonra, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nü kazandı ve mezun oldu. Okul dönemi boyunca Ankara Devlet Tiyatroları'nda çeşitli oyunlarda rol alarak, sahneye adım attı.

Pek çok dizi projesinde de yer alan Onur Saylak, Kod Adı dizisiyle geniş bir izleyici kitlesine ulaştı. Ayrıca TED Koleji'nde tiyatro yönetmeni olarak da çalıştı. Sesinin şarkı söylemeye uygun olmasından dolayı üniversite korosunda yer aldı ve müzikal tiyatro ile ilgilendi. Bazı tiyatro oyunları için şarkı sözleri yazdı. TRT 2 televizyonunda Hadi Gidelim (2003) isimli 13 bölümlük bir gençlik programı sundu.

Denizden Gelen, Mavi Dalga, Rüzgarın Hatıraları filmlerinde rol alan Onur Saylak, 2011 yılında Fransa'nın Başkenti Paris'de kendisi gibi oyuncu olan Tuba Büyüküstün ile evlendi. 5 Haziran 2017'de Tuba Büyüküstün'den boşanan Onur Saylak'ın bu evlilikten ikiz kızları bulunmaktadır.

Onur Saylak, Şahsiyet dizisinin ve Daha sinema filminin yönetmenlik koltuğunda oturmuş ve Daha filmi ile pek çok ödül kazanmıştır. Onur Saylak şimdilerde ise ‘Çarpışma’ dizisinde Veli Cevher karakterini canlandırıyor.

Yorumlar (0)
37°
az bulutlu