Ulusal Kanal kapatılıyor mu?

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in sahibi olduğu 2000 yılından bu yana yayın yapan Ulusal Kanal'ın, iddialara göre Türksat borcunun kalan kısmını yarın akşama kadar ödeyemezse kapanacağı iddia edildi. Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Sinan Sungur ise "Son 4 gündeyiz. Haydi el birliğiyle kalan kısmını çözelim ve yayınlarımıza devam edelim. Türkiye Ulusal Kanalsız olmaz!" açıklaması yapmıştı.

MAGAZİN 12.11.2019, 00:35
Ulusal Kanal kapatılıyor mu?

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in sahibi olduğu Ulusal Kanal Türksat borcunun kalan kısmını yarın akşama kadar ödeyemezse kapanacağı belirtildi. Kanalın ne kadar borcu olduğu öğrenilemedi.

"TÜM BORCUMUZU KAPATMAMIZ GEREKİYOR"
Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Sinan Sungur geçtiğimiz günlerde "Ulusal Gönüllüleri destan yazıyor. Kanalını ayakta tutmak ve yayınlarını izleyebilmek için büyük özveri gösteriyor. Ulusal Kanal'ın harcı emektir, paylaşımdır. Bu büyük paylaşımla kanalımız ilelebet yaşayacak ve nice 20 yıllara yürüyecektir. Bu gönüllülerimiz sayesinde olacaktır. Buna eminiz. Tabi önümüzde bir engelimiz var. 12 Kasım'da Türksat'a olan borcumuzu kapatmamız gerekiyor. Son 4 gündeyiz. Haydi el birliğiyle kalan kısmını çözelim ve yayınlarımıza devam edelim. Türkiye Ulusal Kanalsız olmaz!" açıklaması yapmıştı.

2000 YILINDA SATIN ALINMIŞTI
Daha önceki ismi Yeditepe TV olan kanal 2000 yılında satın alınmış ve ismi Ulusal Kanal olarak değiştirilmişti. 100.000 dolara alınan kanal 2002 yılında uydu yayınına, 2003 yılında ise ulusal yayına başladı. Doğu Perinçek'in sahibi olduğu söylenen kanalın kağıt üzerindeki patronu ise Yalçın Büyükdağlı olarak görünüyor. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük görevini Adnan Türkkan, Genel Yayın Yönetmenliğini ise Sinan Sungur yapıyor. 'Ulusal Radyo' isimli bir de iştiraki mevcut olan Ulusal Kanal'ın genel merkezi İstanbul'un Beyoğlu ilçesindedir. Ulusal Kanal Türksat 4A uydusundan, D-Smart, Kablo TV ve Ustream üzerinden izleniyor.

Yorumlar (0)