Türkiye'de ünlüleri dolandırdığı iddia edilen Sedat Doğan Brezilya'da yakalandı

Türkiye'de başta şarkıcı Demet Akalın olmak üzere çok sayıda ünlü kişiyi dolandırdığı ileri sürülen Sedat Doğan, Brezilya'da gözaltına alındı.

MAGAZİN 13.09.2017, 09:36 13.09.2017, 09:45
Türkiye'de ünlüleri dolandırdığı iddia edilen Sedat Doğan Brezilya'da yakalandı

Türkiye'de hakkında çeşitli dolandırıcılık iddiaları  bulunan Sedat Doğan, Brezilya'da hırsızlık yaparken yakalandı.

Sao Paulo'da yemek yediği restoranda kredi kartı hırsızlığı yaptıktan  sonra yolda polis tarafından durdurulan Doğan'ın gözaltına alındığı ve sorgusunun  ardından savcılığa sevk edileceği öğrenildi.

AA muhabirine konuşan restoran çalışanı Marcelo Cesar de Brito,  Doğan'ın restoranda yemek yedikten sonra üç farklı kredi kartıyla ödeme yapmaya çalıştığını ancak hiçbir kartın şifresinin doğru olmadığını belirtti.

Brito, para çekmek için ATM'ye gideceğini söyleyen Doğan'ın güvence olarak da yanındaki sırt çantasını bıraktığını ancak kendisinden şüphelendiği  için Doğan’ı takip ettiğini anlattı.

Restorandan çıktıktan sonra şüpheli hareketleri nedeniyle polis tarafından tesadüfen durdurulan Doğan'ı takip eden restoran çalışanı, polise durumu anlatınca Doğan gözaltına alındı.

TÜRK RESTORANINDA HIRSIZLIK?

Aynı bölgede  29 Ağustos’ta bir Türk restoranında yaşanan hırsızlık  olayının faili olabileceği şüphesiyle bu restorana götürülen Doğan, çalışanlar  tarafından teşhis edildi.

Doğan, Sao Paulo 78. Bölge Polis Merkezi’ne götürüldüğünde Herculano  Jose isimli Brezilyalının çantası kaybolduğu için polis merkezine başvurduğu,  Doğan’ın restorana bıraktığı çantanın ve kullanmaya çalıştığı kartların da  Jose’ye ait olduğu ortaya çıktı.

Polise ifade veren Türk restoranı çalışanlarına göre, 29 Ağustos’ta  restorana giden Doğan, işletme sahibinin arkadaşı olduğunu söyleyerek çalışanlardan para istedi.

Restoran sahibi yurt dışında olduğu için, çalışanların telefonla  restoran müdürüne durumu anlattığı sırada kasada bulunan iki tableti çalan Doğan, tezgahın arkasına gizlenerek kaçtı.

Restoranın güvenlik kameraları tarafından kaydedilen görüntüler polise verilerek suç duyurusunda bulunuldu.

HAPSE GİRMEMEK İÇİN BREZİLYA’YA KAÇTI İDDİASI

Polis merkezinde yapılan kimlik tespitinden sonra bunun, Doğan’ın ilk  hırsızlık vakası olmadığı ortaya çıktı. Geçen ay bir marketten içki çalmaya  çalışırken yakalanan Doğan hakkında işlem yapıldığı ancak serbest bırakıldığı  öğrenildi.

Şarkıcı Işın Karaca'nın eski eşi olan Doğan’ın, Türkiye’de çok sayıda  ünlüyü dolandırdıktan sonra hapse girmemek için Brezilya’ya kaçtığı iddia  ediliyordu.

Şarkıcı Demet Akalın da Doğan'ın kendisini dolandırmaya çalıştığını  sosyal medya üzerinden duyurmuştu. Doğan hakkında, bir arkadaşından 60 bin lira  değerinde fotoğraf ekipmanı alıp iade etmemesi üzerine suç duyurusunda  bulunulmuştu.

Yorumlar (0)