Türk rock müziğinin usta ismi Turgut Berkes hayatını kaybetti! Turgut Berkes kimdir?

Türk Rock müziğinin usta ismi Turgut Berkes, 65 yaşında yaşamını yitirdi. Turgut Berkes kimdir? Turgut Berkes neden öldü? İşte detaylar...

MAGAZİN 20.08.2018, 15:02
Türk rock müziğinin usta ismi Turgut Berkes hayatını kaybetti! Turgut Berkes kimdir?

Türkiye’de rock müziğin önemli isimlerinden Turgut Berkes, 65 yaşında hayata gözlerini yumdu. 

Müzisyenliğinin yanı sıra ressam, çevirmen ve yazar olan Berkes, 1953’te İzmir’de doğdu.

TED Ankara Koleji ve Bournemouth and Poole College of Art mezunu olan sanatçı, 1989’da Müzisyen Fuat Güner’le döneminin en gelişmiş stüdyosu FT Recording Studios’u kurana kadar radyo programcılığı, kütüphanecilik, gazetecilik ve çevirmenlik yaptı.

2000 yılında büyük beğeni toplayan ‘Karakutu’ albümünü çıkaran Berkes, daha sonra ‘Bir şeye yaramaz şarkılar’ı dinleyicileriyle buluşturdu.

2007’den sonra Bodrum’da yaşamaya başlayan Berkes son yıllarında şarkı yazmaya ve çeviri yapmaya devam etti.

Turgut Berkes’in tüm şarkılarına soundcloud hesabından ulaşmak mümkün.

TURGUT BERKES KİMDİR?

Turgut Berkes 1953 yılında İzmir’de doğdu. Rock müzisyeni, ressam ve yazar olan Berkes, TED Ankara Koleji’nde eğitim gördü. Radyo programcısı, gazeteci ve çevirmen olarak çalışan Berkes, 1989 yılında MFÖ’den Fuat Güner ile FT Stüdyosu’nu kurdu. 2000 yılında solo albümü ‘Karakutu’yu yayınlayan Berkes oldukça iyi eleştiriler aldı. Yavuz Çetin, Tarkan Gözübüyük, Ozan Tügen gibi müzisyenlerle çalışan Berkes, son olarak Pentagram’ın ‘Apokalips’ klibinde de rol almıştı. Berkes, 20 Ağustos 2018 sabahı hayatını kaybetti.

Yorumlar (0)
23°
açık