Şivan Perwer sosyal medyadan ağlayarak tepki gösterdi

Fırat'ın doğusunda başlatılan ülkenin barış ve huzurunu sağlamak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri'nin saat 16.00'da başlattığı Barış Harekatı'na yönelik Şiwan Perver sosyal medyadan ağlayarak tepki gösterdi. Şiwan Perver: "Kürdistan'ı size bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.

MAGAZİN 10.10.2019, 00:28 10.10.2019, 00:45
Şivan Perwer sosyal medyadan ağlayarak tepki gösterdi

Türk askerine destek mesajları yağarken bazı isimler ise operasyona tepki gösterdi. Bunlardan biri olan Şiwan Perwer sosyal medyadan yayınladığı videoda, "Biz size ne yaptık, saldırıyorsunuz. Sizin devletinizi kuran biziz. Yazık değil mi ırkçılar, zalimler. Direneceğiz, en son kalan kişiye kadar direneceğiz. Kürdistan'ı size bırakmayacağız." ifadelerini kullandı.

37 YIL SONRA TÜRKİYE'YE DÖNMÜŞTÜ
Çözüm sürecinde ismi öne çıkan ünlülerin arasında yer alan Şivan Perwer, 37 yıl sonra Türkiye'ye dönmüştü. Çözüm sürecine destek veren Perwer, "Türkiye'deki tüm kesimleri barışa destek sunmaya ve insanlar arasında, hoşgörü, saygı, çoğulcu özgür ve demokratik bir toplum, sevgi ve kardeşlik duygularını geliştirmeye davet ediyorum. Sadece bunun için yarın Diyarbakır'dayım. Şimdiye kadar bu kutsal çalışmaya öncülük eden ve çaba sarfeden zindanda, dağlarda, sürgünde, parlementoda ve sorumlu makamlardaki bütün şahıslara kamuoyu önünde teşşekür ediyorum. Barış için atan kalplere, barış için çalışan beyinlere, barış için elini taşın altına koyanlara ve barışa el uzatanlara yüce Rabbimden sabır ve metanet diliyorum." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)