Sıla - Ahmet Kural davası sonuçlandı. Sıla: ''Ben zoru seçtim''

Sıla Gençoğlu ve Ahmet Kural arasında yaşanan şiddet olayına ilişkin davanın ikinci duruşması bugün Çağlayan Adliyesi'nde görüldü. Sıla'nın Ahmet Kural'dan şiddet gördüğü iddiasıyla açtığı mahkeme bugün sonuçlandı. Kural üç ayrı suçtan 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Ceza ertelendi. Mahkemenin ardından adliye çıkışı açıklamalarda bulunan Sıla ardından da Instagram hesabından bir paylaşımda bulundu. 

MAGAZİN 22.04.2019, 14:30 22.04.2019, 14:28
Sıla - Ahmet Kural davası sonuçlandı. Sıla: ''Ben zoru seçtim''

Şarkıcı Sıla Gençoğlu ve oyuncu Ahmet Kural arasında yaşanan şiddet olayına ilişkin davanın ikinci duruşması başladı.

İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan Ahmet Kural ve şikayetçi Sıla Gençoğlu avukatlarıyla katıldılar. Hakim dosyaya gelen evrakları okuyor.

Ünlü şarkıcı Sıla Gençoğlu’nu darp ettiği iddiasıyla yargılanan oyuncu Ahmet Kural’ın duruşmasından önce taraf avukatları geçen hafta dosyaya dilekçe üzerine dilekçe verdi.

Neler yaşanmıştı?

Şarkıcı Sıla, 29 Ekim 2018'de o dönem sevgilisi olan oyuncu Ahmet Kural'ın Zekeriyaköy'deki evinde darp, tehdit ve hakarete uğradığını belirterek savcılığa şikâyetçi olmuştu. Taraflar arasında uzlaşma sağlanamaması üzerine İstanbul Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu'nca Ahmet Kural hakkında "Hakaret", "Tehdit", "Basit yaralama" suçlarından toplam 1 yıl 1 aydan 5 yıla kadar hapsi istemiyle dava açılmıştı. İddianamede sanık Ahmet Kural ile 5 tanığın ifadesine yer verilmişti. Sıla'nın doktor raporunun İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğünce incelendiği ve yaralamanın basit tıbbi müdahale ile giderilebilir mahiyette yaralanma olduğu anlaşıldığı iddianamede yer almıştı.

Mahkemenin Ahmet Kural kararının ardından Sıla'dan Adliye çıkışı açıklama

Oyuncu Ahmet Kural 3 ayrı suçtan 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Karara ilişkin mahkeme çıkışı açıklamalarda bulunan şarkıcı Sıla şunları söyledi: "Mutluyum, Türk adaletine teşekkür ediyorum. Benim gibi bu pozisyonu düşmüş kadınlar için çok güven verici. Çok zor ve dramvatik bir dönemdi. Türlü iftiralara uğradım, ne kadar güçlü dursanız da sağlam kalmak kolay bir şey değil. Adalet beni yüreklendirdi."

Ahmet Kural'ın açıklaması

Mahkeme çıkışı açıklamalarda bulunan oyuncu Ahmet Kural şunları söyledi: Şiddette kesinlikle bulunmadım. İki sevgili arasında yaşanan bir olay buraya kadar geldi. Eline almış bir belge. Sokak tabiriyle eline almış bir belge sallıyor. Mahkemede de söyledim. Hodri meydan... Test yaptıralım. Taleplerimiz reddedildi. O video ortaya çıktıktan sonra her şey ortaya çıktı. Bunun bir üst mahkemesi var, ceza falan yok. Hapis cezası yok, hapis cezası da yok. Bu iş daha bitmedi, bir üst mahkemesi var.

Sıla: ''Ben zoru seçtim'' 

Instagram'dan bir paylaşımda bulunan Sıla, "Susmak kolayıydı, ben zoru seçtim. Avazım çıktığı kadar bağırıp, susan binlerce kadının sesi olmak istedim. O kadınların yaşadığı ne varsa yaşadım!" dedi.

Sıla'nın Ahmet Kural'dan şiddet gördüğü iddiasıyla açtığı mahkeme bugün sonuçlandı. Kural üç ayrı suçtan 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Ceza ertelendi. Mahkemenin ardından adliye çıkışı açıklamalarda bulunan Sıla ardından da Instagram hesabından bir paylaşımda bulundu. 

İşte Sıla'nın paylaşımı

Sıla paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var” demiştim birkaç ay önce. Çok örselenmiş çok kırılmıştım. Susmak kolayıydı, ben zoru seçtim. Avazım çıktığı kadar bağırıp, susan binlerce kadının sesi olmak istedim. O kadınların yaşadığı ne varsa yaşadım! Yalanlar, iftiralar, algı operasyonları, toplum değerleri üzerinden beni sosyal lince kalkışmalar… Ama ben tek bir şeye, adalete yani doğruya güvenmeyi seçtim. Yalansız dolansız, bazen başıma geleni anlatırken çakıl taşları yutarak ama hep adalete inanarak ve sessiz kadınların gözlerinden güç alarak! Bugün, Adalet Sarayı’nın önünde konuşurken yine binlerce kadındık. Bu süreçte yanımda olan, sesim olan herkese çok teşekkür ederim. Ben yine yaşadıklarımdan bir şeyler öğrenmeye ama yine hayatı bildiğim gibi, kimseden korkmadan yaşamaya devam edeceğim… Hiçbir haksızlık karşısında sessiz kalmayarak…


 

Yorumlar (0)
30°
açık