Sibel Tüzün 'e Nafaka Davası

Sibel Tüzün ile eski eşi Ender Balcı nafaka yüzünden mahkemelik oldular. Şarkıcı Sibel Tüzün'ün eski eşi Ender Balcı, mahkemeye başvurarak ; Tüzün'e ödediği nafakanın düşürülmesini talep ederken Balcı, masrafları zorlukla karşıladığını belirtti.

MAGAZİN 05.01.2019, 17:29
Sibel Tüzün 'e Nafaka Davası

Sibel Tüzün 'ün 6 ay evli kaldığı eşi Ender Balcı, ortak çocuklarının ilkokula gitmesi için ödediği nafakayı karşılayamadığını

Şarkıcı Sibel Tüzün'ün eski eşi, prodüktör Ender Balcı, müşterek çocuk için ödediği nafakının düşürülmesi ve azaltılmasını talep etmek için mahkemeye başvurdu.

Sibel Tüzün ile Ender Balcı, 6 ay evli kaldıktan sonra 30 Aralık 2016'da Mudanya'da boşanmıştı. Balcı'nın, müşterek çocuğa bin lira nafaka ödemesine, çocuğun özel okul, servis ve bir adet kurs masraflarının yarı oranında karşılamasına karar verilerek velayet Sibel Tüzün'e verildi. Çocuk anaokulunu bitirdi ve özel ilkokul arayışları başladı. İddiaya göre Sibel Tüzün, Ender Balcı'nın pahalı okul itirazına rağmen, çocuğu yıllığı 56 bin liralık bir özel okula kaydetti.

İstanbul Aile Mahkemesi'nde dava açan Balcı, icra tehdidi altında olduğunu, şirketlerinden birini kapattığını ve çocuğun masraflarını zorlukla karşıladığını gerekçe göstererek iştirak nafakasının 500 liraya indirilmesini ve eğitim masrafları, servis ücreti ile kurs giderinin yarısının karşılanmasına ilişkin mahkeme kararının kaldırılmasını talep etti.

Yorumlar (0)
24°
açık