Pap şarkıcısı Ezhel'e hapis cezası! Ezhel kimdir?

Pap şarkıcısı Ezhel'e hapis cezası... Ezhel ismini kullanan rap şarkıcısı Sercan İpekçioğlu'nun vücudunda uyuşturucu maddeye rastlandığı ve insanları uyuşturucuya özendirdiği gerekçesiyle hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

Pap şarkıcısı Ezhel'e hapis cezası! Ezhel kimdir?

Pap şarkıcısı Ezhel'e hapis cezası... Ezhel ismini kullanan rap şarkıcısı Sercan İpekçioğlu'nun vücudunda uyuşturucu maddeye rastlandığı ve insanları uyuşturucuya özendirdiği gerekçesiyle hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüpheli  İpekçioğlu hakkında bir başka suça ilişkin yapılan soruşturma nedeniyle  vücudundan alınan örnekler üzerinde inceleme yapıldığı belirtildi.

İnceleme sonucunda hazırlanan raporda İpekçioğlu'nun, uyuşturucu madde  kullandığının tespit edildiği aktarılan iddianamede, bu nedenle "kullanmak için  uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak ve kullanmak"  suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Hazırlanan iddianame, Anadolu 5. Asliye Ceza Mahkemesince kabul  edildi. İpekçioğlu, ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.

"UYUŞTURUCUYU ÖZENDİRME" DAVASI SÜRÜYOR

Ülke genelinde uyuşturucu madde kullanımını özendirme ile ilgili  sosyal paylaşım sitelerinde yapılan paylaşımlardan hareketle Emniyet Genel  Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca düzenlenen araştırma  raporunda, Sercan İpekçioğlu'nun "Şehrimin Tadı", "Küvet" ve "Alo" isimli  şarkılarının bütünlüğü içinde uyuşturucu maddeyi özendirdiği belirtilmişti.

İpekçioğlu'nun bu nedenle "uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımını  özendirme" suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında açılan  dava kapsamında Anadolu 59. Asliye Ceza Mahkemesindeki yargılaması sürüyor.

Bu arada Sercan İpekçioğlu, aynı suçu işlediği iddiasıyla Anadolu 44.  Asliye Ceza Mahkemesi'nde de yargılanmış ve 19 Haziran 2018'de beraat etmişti.

EZHEL KİMDİR?

 Sahne adıyla Ezhel (Ais Ezhel) olarak bilinen Ömer Sercan İpekcioğlu 1 Temmuz 1990 yılında Ankara'da dünyaya geldi. İlk albümünü 2017 yılının mayıs ayında çıkartan Ais Ezhel, yaptığı müziğin türünü “Anatolian Urban Core/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap” olarak tanımlıyor. Ankara’da yaşadığı mahalle kültürünü şarkılarında yansıtan Ezhel, kısa süre içerisinde milyonlar tarafından dinlenmeye başlandı. Geleneksel kültürle evrensel bir kalite yakalayan Ezhel, küçük yaştan itibaren rap müzikle ilgilenmeye başladı. Rap'in yanında Reggae tarzı müzik yapmaktadır.

Ayrıca gitar, piyano, ney, def ve darbuka gibi müzik aletleri çalmaktadır. Rap hayatına solo olarak başlayan Ezhel, 2008 yılında Keişan ile birlikte yaptığı seri ile adını duyurdu. 2011 yılında Kamufle, Red, Anıl Piyancı, Keişan, Grogi, İndigo, Nomad ile birlikte yaptığı Sekiz adlı şarkısıyla daha geniş kitlelere ulaşmıştır.

Türkçe rapin önemli isimleriyle çalıştıktan sonra 2011 yılında Funk'd up, Dj Suppa ve Aga B ile VooDoo Records'u kurdu.Hiphoplife tarafından desteklenen Freestyle King 2 yarışmasında 16 yarışmacı arasında 1. olmuştur. Son olarak yine Hiphoplife tarafından desteklenen Organize Oluyoruz vol. 2 albümüne “Yaprak Düşerse” şarkısı ile katkıda bulunmuştur.

YORUM EKLE