"Ölmek istemiyorum" dediler kadın cinayetlerine tepki gösterdiler!

Kadın cinayetlerine tepki göstermek amacı ile Nart TV, bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesinde son yıllarda eşi, tanımadığı kişiler ya da arkadaşlar tarafından öldürülen kadınların ölüm hikayelerini anlattılar. Kadın cinayetlerine dikkat çekmek için hazırlana bu video sosyal medyada gündeme oturdu.

MAGAZİN 07.11.2019, 11:00
"Ölmek istemiyorum" dediler kadın cinayetlerine tepki gösterdiler!

Son zamanlarda yaşanan kadın cinayetlerine tepki göstermek amacı ile Nart Tv bir sosyal sorumluluk projesi hazırladı. Hazırlanan projede  acımasızca öldürülen kadınların hikayeleri canlandırıldı.

"ÖLMEK İSTEMİYORUM"
"Ölmek istemiyorum" başlığıyla yayınlanan ve sosyal medyaya damga vuran video "Neydi kadın? Kadın anaydı, kadın aşktı, kadın topraktı, kadın eşinin esbabını giyip cepheye çıkandı. Şimdi kadının toplumdaki yerine bakalım ya da yerleşemediği yurduna." sözleriyle başladı. Videoda canice öldürülen Münevver Karabulut, Sinem Yurdanur, Özgecan Aslan, Müberra Kuzdan, Gülay Şimşek, Filiz Karadavut, Dilek Zengin, Emine Bulut ve Şule Çet'in ölüm hikayeleri anlatıldı.

YORUM YAĞDI
Sosyal medyada hızla yayılan videoda kadınlara makyajla yapılan yara ve kesikler ise izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Videoya "Erkekliğimden utandım", "Tüylerim diken diken oldu" ve "Ağlamaktan izleyemedim" gibi yorumlar yapıldı.

Yorumlar (0)