Ocak ayında diziler 3 hafta yayınlanmayacak! Diziler neden yayınlanmıyor? Dizilere ambargo mu geldi? Diziler ne zaman başlayacak?

2019 Ocak ayında diziler 3 hafta yayınlanmayacak. Jet Sosyete'nin yapımcısı ve başrolü Gülse Birsel açıkladı. Peki neden Ocak ayında yayınlanmayacak? Dizilere ambargo mu geldi? Diziler ne zaman yayınlanmaya başlayacak? Tüm detaylar haberimizde...

MAGAZİN 02.01.2019, 19:04 02.01.2019, 19:08
Ocak ayında diziler 3 hafta yayınlanmayacak! Diziler neden yayınlanmıyor? Dizilere ambargo mu geldi? Diziler ne zaman başlayacak?

Jet Sosyete dizisinin yapımcısı ve başrol oyuncusu Gülse Birsel, televizyon dizileri hakkındaki iddialara noktayı koydu. Başarılı yazar ve oyuncu Gülse Birsel, Instagram'daki kişisel hesabından yaptığı açıklamada TRT 1 hariç tüm kanallardaki dizilerin 2019 yılı Ocak ayının ilk üç haftasında yayınlanmayacağını bildirdi.

Gülse Birsel, “Kahkahalar ve her hafta çoğalan seyircimiz için teşekkürler. Önemli açıklama: Malumunuz her Ocak ayının ilk 1-2 haftası, diziler yayına ara verir. Bunun sebebi Ocak ayının başında TV kanallarında reklam olmamasıdır. Bu yıl ise reklam durumu biraz daha sıkıntılı imiş. Bu sebeple, TRT hariç tüm kanallar bir araya gelip 21 Ocak haftasına kadar hiçbir dizinin yeni bölümünü yayınlamama konusunda ortak karar aldı. Yani biraz hasret kalacağız. 23 Ocak Çarşamba gününden itibaren yine her hafta beraberiz!” ifadelerini kullandı. 


TRT 1 dışındaki tüm kanallar, reklamverenler ile yeni bir anlaşma yapmak için yeni yılın ilk üç haftasında dizilerin yeni bölümlerini yayınlamayacaklar. Anlaşmanın sağlanamaması durumunda dizilere uygulanacak bu ambargonun uzama ihtimali de masada. 2019 yılında kanalların günde yalnızca bir dizi yayınlama ihtimalinin bulunduğu, standart yayın akışından kaldırılan dizilerin ise kanallara ait ücretli içerik platformlarından (blu tv, puhu tv gibi) yayınlanabileceği belirtilmişti. 

Yorumlar (0)