Nusret Gökçe'nin eski çalışanlarından itiraf!

Dünya çapında ünlenen kasap Nusret Gökçe, New York'taki lokantasında garson olarak çalışan Süleyman Küçür, Onur Usluca, Yunus Delimehmet ve Batuhan Yunkuş isimli kişilerle davalık oldu. 4 garson Nusret ile ilgili "Nusret bize diktatör gibi davranıyordu. Bize 'Benim adım Nusret, ben ne dersem o olur.' diye bağırıyordu." ifadelerini kullandı.

MAGAZİN 11.11.2019, 19:47
Nusret Gökçe'nin eski çalışanlarından itiraf!

Ünlü restoran zincirinin sahibi Nusret Gökçe, New York'taki restoranında çalışan Süleyman Küçür, Onur Usluca, Yunus Delimehmet ve Batuhan Yunkuş "Bahşişlerimize el koydu, bize mobbing uyguladı, sonra da haksız yere işten çıkardı" iddiasıyla Nusret Gökçe'ye dava açmıştı. ABD mahkemesi ise Nusret Gökçe'nin 237 bin dolar yani 1 milyon 226 bin TL tazminat ödemesine karar verdi.

"750 BİN TL KAZANIYOR"
Gökçe'ye dava açan 4 garson, kimsenin bilmediği bir detayı ortaya çıkardı. Çalışanlar, Gökçe hakkında şunları söyledi: "Nusret, New York'taki şubesinden günde 130 bin dolar (750 bin TL) ciro yapıyor. Bize maaş ve bahşişler olmak üzere haftalık 2 bin dolar (11 bin 500 TL) ödüyordu. Ama bunun ne kadarının bahşiş olduğunu gizliyordu. Sorduğumuzda cevap vermiyordu."

"KENDİNİ MAFYA BABASI SANIYOR"
"Nusret bize diktatör gibi davranıyordu. Bize 'Benim adım Nusret, ben ne dersem o olur.' diye bağırıyordu. Sürekli izlediği 'Scarface' (Yaralı Yüz) filminin etkisindeydi. Kendini o filmdeki mafya babası Tony Montana sanıyordu. O havalarda dolaşıyordu."

SÜREKLİ SUÇ İŞLEYEN BİR KARAKTER
Al Pacino, 1983 yapımı Scarface'in (Yaralı Yüz) başrolünde oynamıştı. Brian DePalma'nın yönettiği filmde Al Pacino'nun oynadığı mafya babası 'Tony Montana' geldiği yerden daha yükseklere ulaşmak için iddialı, cesur girişimlerde bulunan ve zirve hırsı yüzünden sürekli suç işleyen bir karakterdir.

Yorumlar (0)