Nihat Doğan için son dakika kararı! 3 Ay süreyle Nihat Doğan...

Nihat Doğan için flaş karar... Kanal D Haber spikeri Buket Aydın, Nihat Doğan hakkında koruma kararı aldırdı. Alınan karar, 3 ay süreyle uygulanacak. Nihat Doğan, bu kararlara aykırı hareket etmesi halinde 30 güne kadar hapisle cezalandırılabilecek.

MAGAZİN 17.09.2018, 17:07
Nihat Doğan için son dakika kararı! 3 Ay süreyle Nihat Doğan...

Geçtiğimiz hafta türkücü Nihat Doğan'ın 11 ve 17 yaşında iki kız çocuğunu alıkoyma iddiasıyla gözaltına alınması haberi Kanal D Haber'de yayınlanmıştı. 

Haberin yayınlanmasının ardından bir çok tartışma yaşanmış ve Doğan, Kanal D Haber ve Buket Aydın'ı Twitter üzerinden hedef alan mesajlar paylaşmıştı.

Bugün Bakırköy 2. Aile Mahkemesi, Buket Aydın'ın talebi üzerine Nihat Doğan hakkında 3 ay süreyle koruma kararı verdi.

Karara göre Nihat Doğan, Buket Aydın'a yönelik tehdit, hakaret, aşağılama içeren davranışlarda bulunamayacak, ev adresine ve bulunduğu yere yaklaşamayacak, telefon ve iletişim araçları ile rahatsız edemeyecek, varsa silahını polise teslim edecek, uyuşturucu, uyarıcı madde ve alkolkullanamayacak.

Nihat Doğan'ın bu kararlara aykırı hareket etmesi halinde ise, ilk seferde 3 günden 10 güne, ikinci seferde 15 günden 30 güne kadar zorlama hapis cezası verilebilecek

Yorumlar (0)
24°
açık