Müge Boz kimdir? Müge Boz nereli? İşte Müge Boz hakkında merak edilen her şey...

Çeşme sahillerinde sevgilisiyle samimi bir şekilde yakalanan Müge Boz, bugünlerde özel hayatıyla gündemde. Peki Müge Boz kimdir? Müge Boz nereli? İşte ünlü oyuncu hakkında merak edilen her şey...

Müge Boz kimdir? Müge Boz nereli? İşte Müge Boz hakkında merak edilen her şey...

Çeşme sahillerinde sevgilisiyle samimi bir şekilde yakalanan Müge Boz, bugünlerde özel hayatıyla gündemde. Peki Müge Boz kimdir? Müge Boz nereli? İşte ünlü oyuncu hakkında merak edilen her şey...

İstanbul'da sevgilisiyle kameralara yakalanan Müge Boz geçtiğimiz gün tatil için tercih ettiği Çeşme sahillerinde İzmirli yeni sevgilisiyle samimi bir şekilde görüntülendi. Denizde dakikalarca romantik görüntüler sergileyen çift kameraları fark edince denizden ayrı ayrı çıkmayı tercih etti.

MÜGE BOZ KİMDİR?

Oyunculuk ve mankenlik yapan Müge Boz, 13 Nisan 1984'de İstanbul'da doğdu. Babasının işi sebebiyle 12 yaşında İzmir'e taşınan ünlü oyuncu, liseyi İzmir Atatürk Lisesi'nde okuduktan sonra Anadolu Üniversitesi Sinema Televizyon ve Halkla İlişkiler Bölümleri'ni bitirdi.

Norveç'te Hogskulen i Volda ismindeki okuldan burs kazanarak, orada ''strategic design'', ''digital photography'' eğitimleri alan güzel oyuncu, 11 sene bale, 4 sene piyano dersleri gördü. Birçok spor dalıyla ( yüzme, tenis, paten, voleybol, motosiklet ) ilgilenmiştir. Son bir yıldır düzenli olarak yoga yapıyor. 2011 yılında Şüphe adlı dizide Meltem karakterini ve Karakol adlı dizide Ada karakterini canlandırmıştır.

2009'da Turkcell'in 3G reklamında, 2010 yılında da Arçelik Autologic Çamaşır Makinesi, Maximum Kart ve Nescafe 3'ü 1 Arada reklamlarında rol almıştır.

Ayrıca modellik de yapmaktadır. Zen Pırlanta'nın 2010 kampanyasının yüzüdür. Loft ve T-box çekimlerinde de yer almıştır. Vogue, Tempo, Marie Claire, Women's Health, İnstyle gibi dergilerde moda cekimleri yapmıştır. İkinci sezonunda katıldığı Leyla ile Mecnun dizisinden sezon sonu ayrılmıştır. TRT 1 de Gurbette Aşk adlı dizide rol almıştır. Son olarak Kayıt Dışı dizisinde rol almıştır.

MÜGE BOZ'UN ROL ALDIĞI YAPIMLAR

2008    Melekler Korusun    (Çiğdem)    
2011    Toprağın Çocukları   ( Karika)    
2011    Şüphe   ( Meltem Kutlu)    
2011    Karakol-Herkes Adalet İster    (Ada)
2012    Leyla ile Mecnun (Şirin) (Adını değiştirerek daha sonra Leyla adını kullanmıştır)    
2012    Bir Hikayem Var   ( Yağmur)
2012    Karaoglan   ( Bayır Gülü)    
2013.    Gurbette Aşk Bir Yastıkta    
2013    Yalan Dünya    (Oya)    
2013    Aşk Emek İster   (Leyla)    
2014-2015    Arka Sokaklar    (Ece Dündar)    
2017    Muhteşem Yüzyıl: Kösem    (Telli Humaşah Sultan)    
2017    Kayıtdışı    (İdil)

Annesi Yugoslav göçmeni babası ise Egeli olan Müge Boz boyu 1.71 cm, kilosu ise 50'dir. Ünlü oyuncu Koç burcudur. 

YORUM EKLE