Mehmet Ali Birand'ın abisi Mehmet Ural Birand hayatını kaybetti

Merhum gazeteci Mehmet Ali Birand'ın abisi Mehmet Ural Birand, hayatını kaybetti. Birand'in ölümü ailesi tarafında verilen ölüm ilanıyla ortaya çıktı.

MAGAZİN 16.03.2019, 17:30
Mehmet Ali Birand'ın abisi Mehmet Ural Birand hayatını kaybetti

Merhum gazeteci Mehmet Ali Birand'ın abisi Mehmet Ural Birand'ın ailesi bugün gazetelere ölüm ilanı verdi. İşte acılı ailenin verdiği ilan: "Nil Birand'ın biricik eşi, Gamze Bilbay ve Neylan Devine'nin sevgili babası, Can Bilbay'ın Uva'sı, Merhum Mehmet Ali Birand'ın ağabeyi, Umur Birand'ın amcası, Tuğba Bilbay'ın kayınpederi, Tanzer Özses'in damadı, Merhume Mürvet ve Merhum İzzet Birand'ın oğlu, ailemizin büyüğü Mehmet Ural Birand 14 Mart 2019 tarihinde aramızdan ayrıldı.

MEHMET URAL BİRAND KİMDİR?

İstanbul’da doğan Mehmet Ural Birand önce Ankara’da Maarif Koleji'ne daha sonra Türk Maarif Cemiyeti’nde orta bölümü okudu. Kabataş Lisesi’ni bitridikten sonra 1953 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine giren Mehmet Ural Birand 1958’de mezun oldu. Akbank ve Allen International Ortağı ve Marka Danışmanı olarak çalıştı. Birand & Co’yu kurdu. Allen International, AIS Brand LAB, SCG ve The Brand Union Dubai gibi çeşitli şirketler için Türkiye ortağı ve danışmanı olarak görev yaptı.

Stratejik Marka Tasarımı konusunda Türkiye'de birçok sektörde önde gelen birçok şirketle birlikte çalıştı. Türk Şirketlerine markaları ve işletmeleri için doğru stratejileri oluşturmada yardımcı oldu.

2012 yılında Nil Birand ile evlendi.

Yorumlar (0)