Mehmet Ali Alabora gezi parkı iddianamesiyle ilgili konuştu! Sarsıldım, şoke oldum...

Oyuncu Mehmet Akif Alabora Gezi Parkı eylemleri iddianamesiyle ilgili ilk kez açıklama yaparak: "İddianamenin içinde iddia edilen hiçbir şey gerçek değil. Karşınızda gerçekle hiçbir bağı olmayan bir şey olduğu zaman açıkçası biraz paralize de oluyorsunuz" dedi.

MAGAZİN 15.03.2019, 18:39 15.03.2019, 18:50
Mehmet Ali Alabora gezi parkı iddianamesiyle ilgili konuştu! Sarsıldım, şoke oldum...

Müebbet hapsi istemiyle yargılanan Mehmet Ali Alabora  eylemlerin üzerinden 6 yıl geçtikten sonragezi parkı iddianamesiyle ilgili ilk kez konuştu. Alabora, 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmak' suçlamasıyla yargılanacak. İddianameyi ve hakkındaki suçlamaları duyduğunda sarsıldığını söyleyen Alabora, şu ifadeleri kullandı: "Sarsıldım, şoke oldum ve anlamakta, idrak etmekte güçlük çektim ama bu da şöyle bir güç verdi. Müebbetle yargılandığımız bir tiyatro oyunu yüzünden, müebbetle yargılanacağımızı öğrendiğimiz bir günde başka bir tiyatro oyunuyla dünyanın başka bir yerinde köy köy kasaba kasaba o hikâyeyi paylaşmak için hayata devam ediyor olmak, üretmeye devam ediyor olmak bazılarına küçük görünebilir ama bana çok güç veren bir şey oldu." ifadesini kullandı."İDDİANAMEDEKİ HİÇBİR ŞEY GERÇEK DEĞİL"

"İddianamenin içinde iddia edilen hiçbir şey gerçek değil" diyen Alabora, "Karşınızda gerçekle hiçbir bağı olmayan bir şey olduğu zaman açıkçası biraz paralize de oluyorsunuz. Bir yerinden gerçekle bir ilişkisi olsa, savunabileceğiniz bir şey olur" ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)