Kenan Doğulu'dan HIV virüsü kaptığı ve aids hastası söylenen Beren Saat'ten duygulandıran paylaşım

Magazin gündemine şoke eden bir iddia adeta bomba şeklinde düşmüştü! Beren Saat Hiv Virüsü mü kaptı? Kenan Doğulu'dan HIV virüsü kaptığı ve Aids olduğu haberleri ile gündemden düşmeyen Beren Saat, sosyal medyadan şaşırtan bir paylaşıma imza attı. Peki Beren Saat Kenan Doğulu son dakika hastalık vakaı nedir? Beren Saat hasta mı? HIV AIDS nedir nasıl bulaşır?.

MAGAZİN 17.08.2019, 11:13 17.08.2019, 11:36
Kenan Doğulu'dan HIV virüsü kaptığı ve aids hastası söylenen Beren Saat'ten duygulandıran paylaşım

Son dönemlerde eşi Kenan Doğulu’dan HIV virüsü kaptığı iddiaları ile gündeme gelen ünlü oyuncu Beren Saat, sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımla herkesi duygulandırdı.

“BU GECE BEBEĞİNİ ALDIM”

Geçtiğimiz aylarda kaybettiği yakın dostu fotoğraf ve video sanatçısı Aykut Cömert’in çektiği bir videodaki oyuncak bebekle poz veren Beren Saat, paylaşımına İngilizce olarak “I got your doll tonight” (Bu gece bebeğini aldım) notunu düştü.

KANSERDEN VEFAT ETMİŞTİ

Beren Saat’in 10 yıllık dostu Aykut Cömert, 6 Haziran’da kanserden vefat etmişti. Güzel oyuncunun paylaşımında ağlaması da dikkatlerden kaçmadı.

İDDİALAR KARŞISINDA SUSKUN

Öte yandan son dönemlerde Kenan Doğulu’dan HIV virüsü kaptığı yönünde haberler çıkan Beren Saat, konuyla ilgili sessizliğini koruyor. Gündeme bomba gibi düşen iddia için Kenan Doğulu da henüz bir açıklama yapmadı.

İşte Beren Saat’in o paylaşımı; 

Magazin gündemine şoke eden bir iddia adeta bomba şeklinde düştü. Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Beyaz Magazin programında sunucu Canan Danyıldız kendisine bir seyirciden gelen iletiyi yayında paylaştı. Danyıldız yayında, kendisine bir seyirciden gelen mesajda "Kenan Doğulu'nun HIV olduğunun" iddia edildiğini dile getirdi. Canan Danyıldız'ın teyit etmeden açıklaması ise vatandaşların büyük tepkisini çekti. AIDS sonradan edinilen bağışıklık sistemi yetersizliği sendromu anlamına gelir. Sonradan Edinilen ifadesi hastalığın irsi (genetik) olmadığını anlamına gelmektedir. Peki Beren Saat Kenan Doğulu son dakika hastalık vakaı nedir? Beren Saat hasta mı? HIV AIDS nedir nasıl bulaşır?.

HIV

AIDS'e yol açan virüs. HIV , bağışıklık sistemine zarar vererek hastalığa neden olur. Vücudu mikroorganizmalardan koruyan bağışıklık sistemi çalışmadığında, mikroorganizmalar daha kolay hastalığa neden olabilir.

Kanında HIV bulunmayan kişiler HIV negatif kişilerdir. Kanında HIV virüsü bulunan kişilere "HIV pozitif" veya "HIV enfeksiyonlu" denir. Bu kişiler aynı zamanda kanında antikor bulunan anlamında sero (anti-HIV, veya bilinen ismiyle ELISA testi) pozitif kişilerdir. Ancak ilk bulaşma döneminde seronegatif kişiler aynı zamanda enfeksiyon taşıyan kişiler olabilirler.

AIDS

AIDS (Acquired Immune Deficiency Syndrome, Sonradan Edinilen Bağışıklık Sistemi Yetersizliği Sendromu) anlamına gelir. Sonradan Edinilen ifadesi hastalığın irsi (genetik) olmadığını anlamına gelmektedir. Bağışıklık Sistemi Yetersizliği ifadesi ise vücudun bağışıklık sisteminin çökmesi anlamına gelmektedir. Sendrom kelimesi ise bir başka hastalıkla bağlantısı olabilecek çeşitli hastalıklar anlamına gelmektedir.

Bir HIV taşıyıcısı hastaymış gibi görünmeyebilir veya taşıyıcı kişi kendini hasta hissetmeyebilir, HIV virüsü taşıdığını bile bilmeyebilir. Çünkü, HIV taşıyıcılarında semptomların ortaya çıkmasına ve ölüme yol açan şey HIV'in kendisi değil, vücudun bağışıklık sisteminin çökmesiyle tamamen savunmasız kaldığı diğer enfeksiyonlardır.

BEREN SAAT KİMDİR?

Beren Saat, 26 Şubat 1984 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen Gümüşhane'lidir. Başkent Üniversitesi'nde okuduğu dönemde katıldığı Türkiye'nin Yıldızları yarışmasında ikinci olarak Tomris Giritlioğlu'nun dikkatini çekti. Böylece profesyonel oyunculuğa başladı. İlk oyunculuk denemesini 2004 yılında yayınlanan Aşkımızda Ölüm Var dizisinde canlandırdığı Nermin karakteriyle yaşayan Beren Saat, şarkıcı Kenan Doğulu ile evlidir.

Avrupa Yakası, Aşkımızda Ölüm Var, Aşka Sürgün, Hatırla Sevgili, Aşk-ı Memnu, Güz Sancısı, Gecenin Kanatları. Fatmagül'ün Suçu Ne?, Gergedan Mevsimi, Benim Dünyam, İntikam, 9on, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Kürk Mantolu Madonna ve Arama gibi projelerde rol almıştır. Şimdilerde Netflix'in ikinci Türk dizisi Atiye'de Atiye karakterini canlandıracak olan Beren Saat, 1,67 metre boyunda, 53 kilo ve Balık burcudur.

Yorumlar (0)
28°
açık