İzmir'de Tuğba Özerk'e polise hakaretten 2 yıl hapis istemiyle dava açıldı!

İzmir'in Çeşme ilçesinde iddialara göre alkolün etkisi ile trafik kazası yapan ünlü şarkıcı Tuğba Özerk, olay yerine gelen trafik polisi Abuzer A.'ya hakaret etmekten dava açıldı. Tuğba Özerk'e "kamu görevlisine hakaret" suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılması durumunda önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

MAGAZİN 13.11.2019, 16:00 13.11.2019, 16:48
İzmir'de Tuğba Özerk'e polise hakaretten 2 yıl hapis istemiyle dava açıldı!

İzmir'in Çeşme ilçesinde iddialara göre 15 Ekim 2018'de alkollü araç kullanan ve trafik kazası geçiren Tuğba Özerk, kaza sonrası olay yerine gelen ve işlem yapan polis memuru Abuzer A.'ya hakaret ettiği gerekçesi ile dava açıldı.

2 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ
Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve Çeşme 2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Tuğba Özerk'in Abuzer A. İsimli polis memurunu "Abuzer Kadayıf" diyerek aşağıladığı belirtildi. İddianamede, Özerk'in alkollü araç kullanması nedeniyle karakolda ifadesinin alındığı sırada da polis memurlarına kötü sözler sarf etmeyi sürdürdüğü kaydedildi. Hakkında "kamu görevlisine hakaret" suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Tuğba Özerk, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

TARTIŞMA ÇIKTI
İddianamede, Özerk'in alkollü araç kullanması nedeniyle karakolda ifadesi alındığı sırada da müştekiye kötü sözler sarf etmeyi sürdürdüğü kaydedildi. Özerk'in "Olay günü alkollü araç kullanmadığı için alkolmetreye üflemek istemediği, bu sebeple polis memurlarıyla arasında tartışma çıktığı ancak kimseye hakaret etmediği" şeklindeki ifadesi de iddianamede yer aldı.

Yorumlar (0)