Işın Karaca: ‘Kızım babasının soyadını taşımasın’

Şarkıcı Işın Karaca, eski eşi Sedat Doğan’dan olan kızı Mia’nın soyadını mahkeme kararıyla değiştirdi. Doğan, Brezilya’da hırsızlık yaptığı iddiasıyla tutuklanmıştı...

Işın Karaca: ‘Kızım babasının soyadını taşımasın’

Her geçen gün biraz daha fazla batağa saplanan Sedat Doğan'ın yeni hayatı Işın Karaca'yı harekete geçirdi! Şarkıcı Işın Karaca, 2011 yılında Sedat Doğan ile nikah masasına oturmuş, aynı yıl kızları Mia dünyaya gelmişti. İkili, evliliklerini yürütemedi ve 2013 yılında resmi olarak boşandı.

MAĞAZADAN LAPTOP ÇALDI

Aralarında Demet Akalın'ın da bulunduğu birçok ünlü ismi dolandırdığı iddia edilen Sedat Doğan, Brezilya'ya gitti. Doğan, yıllar sonra Sao Paulo'da yemek yediği restoranda kredi kartı hırsızlığı yaparken yakalandığı haberleriyle gündeme geldi. Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Sedat Doğan, birkaç gün sonra da laptop çalmak suçuyla tutuklandı. Ailesiyle sorunlar yaşamaya başlayan Sedat Doğan'ın durumu Işın Karaca'ya şok bir karar aldırdı. Karaca, kızları Mia'nın soyadını değiştirmek için mahkemeye başvurdu. Ünlü popçunun, "Kızım, babasının soyadını taşımasın" diyerek açtığı dava kabul edildi.

'DOĞAN'DI 'KARACA' OLDU

6 yaşındaki Mia'nın, 'Doğan' olan soyadı dün itibarıyla 'Karaca' olarak değiştirildi. Mia, reşit olunca kullanacağı soy ismi kendisi belirleyecek.
Işın Karaca, verdiği bir röportajda, "Mia 18 yaşına geldikten sonra babasıyla görüşüp görüşmemek onun kararı olacaktır. Ancak 18'ine gelene kadar karar yetkisi bendedir" ifadelerini kullanmıştı.

YORUM EKLE