İpek Açar ile Alper Kömürcü evlendi! Alper Kömürcü kimdir?

Eşi Kayahan'ı 2015 yılında kaybeden İpek Açar 2 yıldır birlikte olduğu müzisyen Alper Kömürcü ile geçtiğimiz akşam Beylerbeyi'ndeki Bosphorus Palace Hotel'de evlendi. Gelinin nikah şahitliğini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, damadın nikah şahitliğini ise Levon Kordonciyan ve kardeşi İlker Kömürcü yaptı. Düğüne çok sayıda ünlü isim katıldı. Çiftin yakın dostu Nilüfer konser provaları nedeniyle dahil olamadı. Peki çoğu kişi tarafından merak edilen Alper Kömürcü kimdir? Kaç yaşındadır?

MAGAZİN 14.09.2019, 11:47 14.09.2019, 12:07
İpek Açar ile Alper Kömürcü evlendi! Alper Kömürcü kimdir?

2015 yılında hayatını kaybeden sanatçı Kayahan'ın eski eşi İpek Açar ve müzisyen nişanlısı Alper Kömürcü, nikah masasına oturdu. 

Üsküdar'daki bir otelde aile ve çiftin yakın dostları arasında kıyılan nikahta, Alper Kömürcü'nün nikah şahitliğini Levon Kordonciyan ve kardeşi İlker Kömürcü, gelin İpek Açar'ın nikah şahitliğini ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptı.

İpek Açar'ın zarif gelinliğini başındaki gelin tacı tamamlarken, damat Alper Kömürcü lacivert bir smokin tercih etti. İpek Açar'ın kızı Aslı Gönül Açar ise, düğün için öğrenim gördüğü Londra'dan gelerek annesinin mutluluğuna ortak oldu.

Düğüne katılan ünlü isimler arasında Zara ve Hakan Aysev de vardı. Çiftin yakın dostu Nilüfer ise konserinin provaları nedeniyle düğüne katılamadı.

Düğün sonrası açıklama yapan ikili, "Çok mutluyuz. Aile arasında sevdiğimiz arkadaşlarımızla bir aradayız. Balayı için birkaç günlüğüne Londra'ya gideceğiz" şeklinde konuştu.

Alper Kömürcü kimdir? Kaç yaşındadır?

Alper Kömürcü 1980 yılında Ankara'da doğdu. 1991 yılında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü’nü kazandı. 1998 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’ne burslu olarak kabul edildi. 2005 yılında Emrehan Halıcı’nın kurmuş olduğu Halıcı Bilişim Şirketi’nin düzenlediği “Bilgisayarla Beste Yarışması”nda Mongol Çocuk ve Özgürlük eseriyle Türkiye 1.liği kazandı. 

2007 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yüksek lisans programını kazandı ve eğitimini tamamladı. Müzik sektörünün önde gelen prodüktörlerinden İskender Paydaş’ın ve Cihan Sezer’in asistanlığını yaptı. 

Birçok albümde besteci, söz yazarı ve aranjör olarak yer aldı. Show Tv ve Plato Yapım'ın ortak projesi M.U.C.K. dizisinin müzik direktörlüğünü yaptı. 2011 yılında 19. Altın Güvercin Beste Yarışması’nda En İyi Beste ve En İyi Aranjör ödüllerini kazandı. 2014’ün Mart ayında ilk solo albümü MAT’ı çıkarttı.

Bulunduğu albümler

2009 Herşeye Rağmen / Neslihan Demirtaş Müzik direktörü, aranjör
2009 Biz Ayrıldık / Özgün Besteci, Söz yazarı, Aranjör
2012 Aşk’a Dair / Alpay Aranjör, Besteci
2012 Konu Senden Açılınca / Özgün Aranjör
2012 Oysa Sen / Nedim Zeper Aranjör
2012 Benimle Yan / Guntac Ozdemir Aranjör

Yorumlar (0)