banner527

Hilal Cebeci'nin yeni klibi Çav Bella çok tartışıldı! Hilal Cebeci kimdir?

Hilal Cebeci'nin yeni klibi Çav Bella çok tartışıldı. Dünyaca ünlü Çav Bella marşınıİtalyanca olarak seslendirdiği klibini yayınlayan Hilal Cebeci magazin gündemine bomba gibi düştü. Peki Hilal Cebeci kimdir?

Hilal Cebeci'nin yeni klibi Çav Bella çok tartışıldı! Hilal Cebeci kimdir?

Hilal Cebeci'nin yeni klibi Çav Bella çok tartışıldı. Dünyaca ünlü Çav Bella marşını İtalyanca olarak seslendirdiği klibini yayınlayan Hilal Cebeci magazin gündemine bomba gibi düştü. Peki Hilal Cebeci kimdir?

Hilal Cebeci, İtalya'da faşizme karşı direniş marşı olan Çav Bella'yı İtalyanca olarak söylediği klibini yayınladı. Klibin ve şarkının uyarlaması pek çok kişi tarafından tepkiyle karşılaştı. Sosyal medyada gündem oldu. Şarkıcı Hilal Cebeci, Türkiye'de de pek çok hayranı bulunan La Casa De Papel dizisini klibinde tema olarak kullandı. 

Bağımsız Sinema Merkezi yaptığı sosyal medyada yaptığı paylaşımda, "Böyle bir rezillik kabul edilemez. Çav Bella şarkısı, İtalya'da faşizme karşı dövüşen, hayatını kaybeden devrimcilerin hatırasını taşır. Kendi çürümüş pisliğinizi devrimcilerin mirasına bulaştıramazsınız. Derhal bu rezilliğe son verin." ifadelerini kullandı.

Hilal Cebeci de gelen eleştiriler karşısında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunarak, "Bu şarkıyı çok seviyordum, o yüzden yaptım, çok da iyi yaptım, istemeyen dinlemez, şarkıcılar şarkıları istediği gibi yorumlar, kimse karışamaz. Ben direnişci bir insanım devrimciyim, bir devrimci olarak gayet güzel bir proje yaptım. İnsanları kalıplara sokamazsınız." yorumunu yaptı.

HİLAL CEBECİ KİMDİR?

Son klibiyle gündeme oturan Hilal Cebeci,  1976 yılında İstanbul’da dünyaya geldi.1993 yılında Eyyüp Bayram, Sinan Erkoç ve Uğur Sönmezsoy gibi isimler ile çalışarak müzik kariyerindeki ilk ses deneyimini gerçekleştirmiştir. Bu tarihlerde özel televizyon kanallarındaki müzik programlarında yayınlanmak üzere pek çok şarkıcı gibi dönemin sevilen şarkılarına klipler çekmiş ve televizyonlarda ilk kez izleyici karşısına çıkmıştır.

Eğitim hayatını devam ettirdiği Hamza Paşa Kız Meslek Lisesi'nden 1994 yılında mezun olan Cebeci, "Köylü Güzeli" ismini verdiği ilk albümünü 1999 yılında çıkardı. 2001'de "Şarkıcı" filminde rol alan Cebeci filmin ardından "En Güzel Ben Severim" isimli ikinci albümünü çıkarmıştır.

2003'te Cebeci, üçüncü albümü olan ”Yükselme Zamanı” ile müzik piyasasına geri dönen şarkıcı, 2004 yılında "Biz Boşanıyoruz" adlı dizide başrol oynamıştır. Cebeci bu dizinin ardından, "Şöhretler Kebapçısı" adlı dizide de boy göstermiştir. 2005 yılında Kim Gitsin isimli 4. stüdyo albümünü çıkaran Hilal Cebeci, 2008 yılında "Gelmişime Geçmişime" adını verdiği bir dijital maxi single hazırlamıştır. 2012 yılında  "Özür Dilersen" isimli yeni bir dijital single çıkaran Cebeci, müzikal kariyerine devam ediyor. Cebeci sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar ve açıklamalarla adından sıklıkla söz ettiriyor.

YORUM EKLE