Erkenci Kuş Dizisi Can Yaman Kimdir? Can Yaman nereli ve kaç yaşında

Star TV'nin yaz dizisi Erkenci Kuş Can kimdir? Oyuncu Can Yaman'ın hayatı merak konusu oldu. Ekranların genç yeteneklerinden olan, Gönül İşleri, İnadına Aşk ve Dolunay gibi başarılı yapımlarda rol alan Can Yaman kimdir? Aslında avukat olan yakışıklı oyuncu Can Yaman aslen nereli ve kaç yaşındadır? Can Yaman şu sıralar çok konuşulan bir isim haline geldi. İşte, Hukuk fakültesi mezunu Can Yaman'ın detaylı biyografisi...

MAGAZİN 18.09.2018, 01:30 18.09.2018, 01:42
Erkenci Kuş Dizisi Can Yaman Kimdir? Can Yaman nereli ve kaç yaşında

Son dönemlerin gözde oyuncularından Can Yaman, Demet Özdemir ile başrolü paylaştığı Erkenci Kul dizisi ile gündemde. Gönül İşleri dizisi ile hayatımıza giren ünlü oyuncu Can Yaman son olarak Star TV ekranlarında yayınlanan Dolunay dizisi ile seyirci karşısına çıkmıştı. Televizyonlar yaz ekranlarına geçiş yaparken, Star'ın yeni dizisi Erkenci Kuş'ta Can karakterine hayat veren Yaman'ın hayatı merak ediliyor. Peki, genç ve yetenekli oyuncu Can Yaman kimdir, aslen nereli ve kaç yaşındadır?

CAN YAMAN KİMDİR?

8 Kasım 1989 günü İstanbul'da dünyaya gelen Can Yaman İtalyan Lisesi mezunudur. Üniversite eğitimini Yeditepe Üniversitesi hukuk bölümünde tamamlayan Yaman'ın asıl mesleği avukatlıktır. Futbolcu ve teknik direktör Fuat Yaman'ın yeğeni olan Can Yaman'ın ailesi Yugoslav kökenlidir.

Yugoslav kökenli olan Yaman,ilk ve orta okulu Bilfen Koleji’nde, liseyi ise İtalya Lisesi’nde okudu.

LİSEYİ BİRİNCİLİKLE BİTİRDİ

Okul hayatı başarılarla dolu olan Can Yaman, liseyi birincilikle bitirdi.

HUKUK FAKÜLTESİ MEZUNU

Can Yaman, Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra 1 yıllık mecburu staj awaterhouse Coopers adındaki dünyaca ünlü bir kurumsal firmada 2014’ün başında altı ay avukatlık yapmıştır. Çevresinin ısrarı ile oyunculuğa adım atan Yaman, Cüneyt Sayıl‘dan oyunculuk eğitimi almıştır.

Oyunculuğun yanında pek çok meziyeti bulunan Can Yaman, lisanlı basketbolcu ve ayrıca Futbol, Gitar, Piyano, Bateri, Masa Tenisi, Rafting, Badminton’la ilgilenmekte ve Türkçe, Lazca, İtalyanca, İngilizce, Almanca bilmektedir.

İlk oyunculuk deneyimini 2014 yılında Türkan Derya'nın yönetmenliğini üstlendiği Gönül İşleri dizisi ile edinmiştir. Gönül İşlerinde Bennu Yıldırımlar, Selma Ergeç, Timuçin Esen, Sinem Kobal, Fırat Çelik, Sezai Aydın gibi başarılı oyuncularla birlikte rol almıştır.

2015 yılında Açelya Topaloğlu ile başrolü paylaştığı İnadına Aşk dizisinde rol almıştır. Dizinin yönetmenliğini ünlü yönetmen Osman Sınav üstlenmiştir. 

2016 yılında başrollerinde Selen Soyder, Can Yaman, Cengiz Bozkurt, Altan Erkekli, Gül Onat, Bülent Şakrak, Mehtap Bayri, Deniz Oral ve Veysel Diker‘in yer aldığı “Hangimiz Sevmedik” adlı dizide Tarık karakterini canlandırdı.

2017 yılına gelindiğinde son olarak Star TV ekranlarında yayınlanan Dolunay dizisinde rol almıştır. 2018 yazında ise yine Star TV ekranlarında yayına başlayan Erkenci Kuş dizisinde Demet Özdemiroğlu ile başrolü paylaşmaktadır. 

CAN YAMAN ROL ALDIĞI YAPIMLAR

2017 - Gönül İşleri
2015 - İnadına Aşk
2016 - Hangimiz Sevmedik
2017 - Dolunay
2018- Erkenci Kuş

Tiyatro Oyunları: 

- Rauf Altıntak’ ın yönetmenliğini yaptığı Sahte Gelin adlı Tarihi Türk Tiyatrosu Orta Oyunu
- Varlam ata adlı oyun
- Aykut Göker’ in yönetmenliğini yaptığı Mavi oyunu
- Haybeden Gerçek Üstü Konuşmalar
Göcekler Göğerince

Erkenci Kuş dizisinde oynayan Can Yaman’dan ilginç itiraflar!

Star TV’nin sevilen dizisi Erkenci Kuş’ta Can Divit karakterini oynayan Can Yaman, dizi için oluşturan imajla ilgili bazı sıkıntılar yaşıyor!

Bugüne kadar kendisini en çok yakın hissettiği karakterin bu dizideki Can karakteri olduğunu belirten Yaman, dar kıyafetler giymekten hiç hoşlanmadığını, sıcağa tahammülü olmadığını söyledi.

Bir Youtube kanalına verdiği röportajda, oynadığı karakterin stilini sevdiğini ancak takıların kendisini zaman zaman zorladığını da itiraf eden Can Yaman, karakter için özel tasarımlar yapıldığına da vurgu yaptı.

Can Divit karakterine özel takılar taktığını, Albatros kuşuna özendiği için aynı sembollü yüzükler ve kolyeler kullandığını anlattı.

Can Yaman şu sıralar çok konuşulan bir isim haline geldi.

Sezon başında ekrana veda eden Dolunay dizisinden sonra bambaşka bir şekilde yeniden dizilere dönen Can Yaman, şu sıralar çok konuşulan bir isim haline geldi.

Aylarca boks yaparak vücudunu daha da geliştiren ve saçını, sakalını uzatarak Erkenci Kuş dizisindeki Can Divit karakteri için imaj yenileyen Can Yaman, gündemden düşmüyor.

Sosyal medya hesabını da etkin bir şekilde kullanmaya başladığı gözlenen Can Yaman’ın her fırsatta kaslarını sergileyen halleri de dikkat çekiyor.

Ancak Can Yaman’ın tek dikkat çeken durumu bu değil.

Yorumlar (2)
Demet ozdemir 1 yıl önce
Nerelii
Bahriye Acar 1 yıl önce
Tek kelimeyle mükemmel ötesi her şeyiyle harika
29°
açık