banner527

Diriliş Ertuğrul 130. bölümde neler olacak? Artuk Bey ölecek mi? İlbilge kurtulacak mı? | Diriliş Ertuğrul 131.bölüm fragmanı izle

Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izle! TRT 1'in sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul nefes kesecek yeni bölümüyle saat 20:00'da ekranlara gelecek. Ertuğrul Bey'in 'İlbilge Hatun'un canı için öleceksin' sözü dikkat çekiyor. Diğer yandan Artuk Bey de kaçırılıyor. Peki kaçırılan Artuk Bey ölüyor mu? Uranos'ın karşısına dikilen Ertuğrul Bey resti çekiyor ve 'Bu kaleden ikimizden birinin cesedi çıkar' diyor. Vatandaşlar yeni bölümde neler olacağını araştırmaya başlıyor. Peki Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izlemek için haberimizdeki linke tıklayabilirsiniz. Son bölüm HD izle! Diriliş Ertuğrul 131. bölüm fragmanı izle! Diriliş Ertuğrul dizisi ile ilgili tüm detaylar haberimizde...

Diriliş Ertuğrul 130. bölümde neler olacak?  Artuk Bey ölecek mi? İlbilge kurtulacak mı? | Diriliş Ertuğrul 131.bölüm fragmanı izle

Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izle! Ekranların nefes kesen dizisi Diriliş Ertuğrul 130. yeni bölümünde yaşanacak gelişmeler ile izleyenleri ekranlara kilitleyecek. Dizinin yeni bölümü 2 Ocak 2019 çarşamba akşamı yayınlanacak.  Diriliş Ertuğrul'un 130. yeni bölümünde İlbilge Hatun ve Artuk Bey'in kaçırılmasının ardından fırtınalar kopacak. Kaçırılan Artuk Bey'in gözleri dağlanırken, Ertuğrul Bey ise Artuk Bey'in sırlarını almak isteyenler tarafından kaçırıldığını anlıyor. Uranos'ın karşısına dikilen Ertuğrul, 'Ya benimle itimat üzerine oturur konuşursun ya da bu kaleden ikimizden birinin cesedi çıkar' diyerek rest çekiyor. Diğer yandan ise Ertuğrul Bey, Beypolat'ın boynunu sıkarak, 'Sen var oldukça bu mesele hallolmayacak. İlbilge Hatun'un canı için öleceksin' diyor.Vatandaşlar yeni bölümde olacakları araştırmaya başladı. Diriliş Ertuğrul 130. bölüm izleme linki haberimizde. Son bölüm HD izle! Diriliş Ertuğrul 131. bölüm fragmanı izle! TRT1'in reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul hakkında merak edilen detaylar haberimizde...

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 130. YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Ertuğrul, toplanan vergilerin Konya’ya götürülürken kafileye Dragos tarafından tuzak kurulacağını Beybolat’a anlatmış ve tedbir almasını istemişti. Beybolat ikna olmamış ve Ertuğrul’un dediği gibi Dragos tuzak kurmuştu. Bu tuzakta ise İlbilge Hatun, Dragos’un yeni adamı Uranos tarafından kaleye kaçırılmıştı. Kaleye kaçırılan İlbilge Hatun’un akıbeti ne olacak? Kaleden kurtarılabilecek mi? Ertuğrul ve Beybolat bu hususta ne yapacak?

Dragos yeni hamlesini yapmış ve Ertuğrul’un başına Uranos’u bela etmişti. Uranos, İlbilge’yi kaçırmasının yanı sıra başka ne gibi belalara yol açacak? Ertuğrul, İbnü’l Arabi’nin talebesi Sadreddin-i Konevi’yi Moğolların elinden kurtarıp sağ salim obaya getirmeyi başarmıştı. Ertuğrul, Moğol tehlikesi altındaki diğer alimleri de kurtarmaya muvaffak olabilecek mi? Artuk ise, Emir Bahaeddin’in adamları tarafından tuzak kurulup kaçırılmıştı. Artuk’un akıbeti ne olacak? Ertuğrul onu sağ salim bulabilecek mi? Ertuğrul, tüm bu tuzakları bertaraf edebilecek mi?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Selcan’ın obasının Moğolların baskınına uğradığını ve beraberinde yaşananları anlatması, Ertuğrul ve Hayme’yi üzmüştü. Ama Ertuğrul’a Gündoğdu tarafından gönderilen mektupla, Ertuğrul onların güvende olduğunu öğrenmiş ve

rahatlamıştı. Bu baskınları yapanın Albastı adında biri olduğu ve Albastı’nın da İlbilge’nin ağabeyi Beybolat olduğu anlaşılmıştı. Ancak bunu henüz kimse bilmiyordu. Ertuğrul, bunlar üzerine Aksakallılar ile görüşmüş ve Anadolu’da Moğollara karşı isyanı başlatmaya karar kılmıştı. Dragos ise tekrar güven kazanmak için İlbilgelere tuzak kurmuş ve bunun haberini de yine kendisi vermişti. Bu sayede Dragos, Zangoç kimliğiyle güven tazelemişti. Ertuğrul, Lais’in yaptıklarından sonra onun Dragos’un adamı olduğunu anlamış ve ona bunu itiraf ettirerek cezasını kesmişti.

Lais’in ölümüne öfkelenen Dragos’un yeni hamlesi ne olacak? Ertuğrul, üzerine kurulan tuzakları bertaraf edebilecek mi? Ertuğrul, Moğolların ölüm listesinde olan alimleri kurtarabilecek mi? Beybolat’ın Söğüt’e gelişiyle yeniden şekillenen Kayılar ve Umuroğulları arasındaki ilişki ne olacak? Ertuğrul ve Beybolat arasında neler yaşanacak? İlbilge, değişen bu durumlar karşısında nasıl bir konum alacak?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİSİ KONUSU

Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi?

Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı. Zira Tapınakçıların gizli eli olan Simon bir kılıç darbesiyle öldürülemeyecek kadar zeki ve güçlüydü. Üstelik Simon yalnız da olmayacaktı. Ertuğrul Bey, Simon’a destek olan Müslümanları öğrendiğinde ne yapacaktı? Ertuğrul Bey, kılıçların sustuğu, akıl oyunlarının konuştuğu bir cehennemin içindeydi. Peki, aklı onu bu cehennemin ateşinden koruyabilecek miydi?

Karacadağ etekleri birçok Türkmen Obasına yurt olmuştu. Fakat aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası, aralarında en güçlü olanlarıydı. Bu güçlerini ise başarısızlığa tahammülü olmayan ve obayı demir yumrukla yöneten Candar Bey’den alıyorlardı. İktidarını yıllarca koruyan Candar Bey, en büyük imtihanını evlatlarıyla verecekti. Candar Bey’in büyük oğlu Ural’ın ihtirası obanın kaderini belirleyecekti. Çavdaroğlu ve Kayı Obası arasında yaşanacak gerilimi Candar Bey’in hamleleri durdurabilecek miydi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obasından hiç beklemediği teklifler ve tehditler alacaktı. Peki, Kayılar ve Çavdaroğulları’nın yolu nerede ve nasıl kesişecekti? Ertuğrul’un vereceği her karar hem obanın kadınları hem de beyleri için yeni sonuçlara gebeydi.

Ertuğrul artık obanın beyi olmuştu. Obada yeni sorunlar baş göstermişti. Göç yolunda yorgun düşen Kayılar ülküleri ve nefisleri arasında sıkışıp kalmıştı. Onlar için bu imtihan hiç kolay olmayacaktı. Dışarıda düşmanlarıyla mücadele veren Ertuğrul Bey’i içerde ise yeni sorunlar bekliyordu. Göç yolunda sevdiklerinden ayrı düşen ve kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kayılar birliklerini koruyabilecekler miydi?

İhanet, ihtiras ve akıl oyunlarıyla yüz yüze gelen Ertuğrul için tek hedef vardı. Bir milletin dirilişine vesile olmak…

YORUM EKLE