Didem Soydan’a terör örgütü propagandasından soruşturma açıldı!

Didem Soydan sosyal medya üzerinden terör örgütü mensubu biriyle annesinin fotoğrafını paylaşması sonucu savcılığa şikayet edildi. Ünlü model Didem Soydan hakkında soruşturma başlatıldı.

MAGAZİN 13.03.2019, 10:36 13.03.2019, 11:41
Didem Soydan’a terör örgütü propagandasından soruşturma açıldı!

Model Didem Soydan terör örgütü mensubu Hasan Ocak’ın kaybolması sonrası oturma eylemi yapan Cumartesi Anneleri’ne destek amçlı sosyal medyada Hasan Ocak ile annesinin fotoğrafını paylaştı. Fotoğrafın altına "Bir anne, evladını arıyor. Onlar benim için sevginin, analığın sözlük karşılığı. Gördüğünüz muamele için sizden özür dilerim" diye yazdı. Ünlü model paylaşımında Cumartesi Anneleri'ni etiketleyen "Siz çöp yığınının üzerine düşen çiğ tanelerisiniz" ifadesini kullandı. Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, ünlü modelin bu paylaşımıyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu. Soydan hakkında, 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlamasıyla soruşturma başlatıldı."BÜTÜN BU BAŞINIZAA GELENLER VE GÖRDÜĞÜNÜZ MUAMELE İÇİN ÖZÜR DİLİYORUM"

Soydan, 28 Ağustos 2018 tarihli Instagram paylaşımında "Canım anne ve senin gibi değerli anneler: Bu olanlar yüzünden sizden özür dilerim. Açıklama yapmaya, ağır neden ve sebepleri anlatmak bile gereksiz. Fotograf yeterli. Bir anne, evladını arıyor. Gözaltına alınmış ve kaybedilmiş evladını. Onların adı benim için sevginin, vazgeçmemenin, yüreğin, analığın sözlük karşılığıdır. Cumartesi anneleri özür diliyorum, bütün bu başınıza gelenler ve gördüğünüz muamele için özür diliyorum. Sizler çöp yığının üzerine düşen çiğ tanelerisiniz. Özür dilerim" demişti.

Yorumlar (0)