Deniz Çakır 'a Suç Duyurusu

Deniz Çakır zil zurna sarhoş gittiği, ünlü bir AVM 'nin, kafesinde yan masasında oturan 6 başörtülü kadına 'Arabistan mı burası? Ne geziyorsunuz buralarda" diye sözlü tacizde bulunmuştu. Bu talihsiz sözlerinin ardından, masadaki tüm ikazlara rağmen izinsiz başörtülü kadınların fotoğraflarını çekmişti. İşte o kadınlar Deniz Çakır hakkında suç duyurusunda bulundu.

MAGAZİN 05.01.2019, 17:16
Deniz Çakır 'a Suç Duyurusu

Deniz Çakır ,geçtiğimiz günlerde zil zurna sarhoş gittiği bir AVM 'nin, çok ünlü bir kafesinde yan masasında oturan 6 başörtülü kadına kimsenin anlam veremediği hareketler sergilemişti.

Önce  'Arabistan mı burası? Ne geziyorsunuz buralarda" diye sözlü tacizde bulunan Deniz Çakır , çevredekilerin ve kendi arkadaşlarının tepkileriyle karşılaşmıştı.

Tüm tepkilere rağmen, üstüne birde fotoğraflarını izinsiz çekmek istemişti

Çakır 'ın yanındaki 2 arkadaşıda şok yaşadılar,  başörtülü hanımlardan özür dilemişlerdi. Kafede diğer bulunan kişiler ve mekan sahibi tüm durdurma çabalarına rağmen, hala kontrol altına alınamayan Deniz Çakır 'ı ' Kendinize gelin!' diyerek uyarmak zorunda kalmıştı.

Bunun üzerine  o kadınlar savcılığa giderek Deniz Çakır hakkında suç duyurusunda bulundu.

ARABİSTANA GİDİN

Deniz Çakır'ın sözlü tacizine maruz kalan kızlar  şikayetçi oldular. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan mağdur kızlar "Direk olarak başörtümüzü hedef alarak bizi taciz etti. Burada ne işiniz var, Arabistan'a gidin, bunları niye bu mekana alıyorsunuz" dedi.

İstanbul’da başörtülü kadınlara hakaret ettiği belirtilen oyuncu Deniz Çakır hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlattı.

Konuyla ilgili Başsavcılık soruşturma dosyası oluşturdu. Deniz Çakır’a açılan soruşturmanın 'hakaret' suçu kapsamında yürütüldüğü öğrenildi.

Yorumlar (0)
32°
az bulutlu