29 Temmuz 2016 Cuma 15:08
Demet Akalın: Asacaksın bunları, idam geri gelsin

5 Temmuz gecesi yaşanan FETÖ'nün darbe girişiminin ardından tartışılmaya başlanan, "İdam cezası geri gelsin mi?" sorusunun üzerine, başarılı popçu Demet Akalın da, kişisel Twitter hesabı üzerinden konuyla ilgili yorumda bulundu.

Akalın, yalnızca darbe girişimiyle ilgisi olanları değil, tecavüz suçunu işleyenlerin de idam edilmesi gerektiğini yazarak, kan donduran bir haberi paylaştı."İDAM GELSİN, KESİNLİKLE GELSİN!"
Akalın, Adana'da ailesine uyku spreyli sıkarak 4 yaşındaki bebeği kaçırıp tecavüz eden bir muavinin haberini okuyunca deliye döndü. Bu haberi, sosyal medya hesabı üzerinden takipçileriyle paylaşan ünlü popçu, "Bunları da asacaksın! Öyle hadım etmekle olmaz. İdam cezası gelsin, kesinlikle gelsin!" ifadelerine yer verdi.KISIKLI'DA NÖBETTEYDİ
Darbe girişiminin yaşandığı akşamdan bu yana, her gece meydanlarda demokrasi nöbeti tutan halka, tanınan isimler de eşlik etti. Dün gece, Kısıklı Meydanı'ndaki demokrasi nöbetine şarkıcı Demet Akalın, eşi Okan Kurt ile birlikte katılırken, Işın Karaca, Özgün gibi isimler de onlara eşlik etti.