Ceylan Ertem'den biseksüel açıklaması

Ceylan Ertem, "Bir kadınla aşk yaşamayı çok isterim” dedi. Biseksüel ya da lezbiyen olsaydım kimliğimi saklamazdım diye konuştu. Detaylar haberimizde...

MAGAZİN 12.04.2019, 12:02
Ceylan Ertem'den biseksüel açıklaması

Ceylan Ertem, "Biseksüel ya da lezbiyen olsam kimliğimi saklamazdım ama tabii arkadaşlarımın neler yaşadığını bilmiyorum belki de uzaktan konuşmak çok kolay. Özellikle kendi anne babasına itiraf edemeyenler de var. O nedenle bu zorluğu yaşamadan konuşmak doğru olmayabilir ama sanki gizlemezdim ve gizlememesi için de herkesi örgütlerdim diye düşünüyorum. Çünkü birileri yol açmazsa, birileri bunun çok doğal olduğunu birilerinin yüzüne vurmazsa bu böyle her zaman gizli saklı sanki bir eksiklikmiş, bir kusurmuş gibi kalmaya devam edecek gibi hissediyorum" dedi.

''İnsan canlısı beni çok hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim''

Yeni albümünde sözlerini Sıla’nın yazdığı bir şarkısı (İnsan etimden hayal olmaz) sorulunca Ertem, şunları söylüyor: “Bence de insan etinden hayal olmaz. Çünkü insana benim güvenim ve sevgim son yıllarda da epey azaldı. İnsan canlısı beni çok hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim. Hayvanlarsa beni her gün şaşırtmaya ve kendilerine aşık etmeye devam ediyorlar" şeklinde konuştu.

Ata demirer'den yardım aldım diye belirtti

Albüm öncesinde yayınladığı 'Mavi Çoçuklar' şarkısını yakın arkadaşı Ata Demirer’in isteği üzerine yazdığını dile getiren Ceylan Ertem, sözlerine şöyle devam etti:
“Bu albüm daha yayınlanmadan ve kimseyle paylaşılmadan önce Ata’ya birçok şarkıyı gönderdim ve onun yorumlarını aldım. Fikirlerine ve hissiyatına çok güvendiğim bir arkadaşımdır. Aynı zamanda beni her zaman güldüren ve iyi hissettiren bir komedyendir. Onun gibi bir arkadaşım olduğu için çok mutlu ve şanslıyım."

Ceylan Ertem kimdir?

Ceylan Ertem 26. Aralık 1980'de Adapazarı'nda dünyaya geldi. Müzik hayatına 1992'de Adapazarı Belediyesi çocuk ve gençlik korosuna katılarak başlayan Ertem, 1995'te piyano ve gitar eğitimi almaya başladı. 1999'da müzik eğitimine devam etmek için İstanbul'a taşındı ve Akademi İstanbul' da 1 yıl müzikal şarkıcılığı eğitimi aldı. Ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ne girdi ve Batı müziği bölümünde 2 yıl eğitimine devam etti. 2000 yılında Tuncay Korkmaz ile birlikte Anima'yı kurdu. Ardından 2007 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi'nde duysal sanatlar bölümünde müzikoloji eğitimi aldı.

2006'da "Animasal" albümünü çıkaran Anima'nın 2007'de dağılmasından sonra 2008 yılında 26 hafta süren Açık Radyo'da Şubida programını hazırlayıp sundu. 2008 yılında Berlin’de temelleri atılan “Octophone” projesinde Philipp Gropper ve Wanja Slavin ile beraber kayıtlara başladı. Çalışma sonucunda Berlin’de bir dizi konser verdi. Projeyle Avrupa'da ismini duyuran sanatçı, 2010 yılı şubatında Fransız alternatif gruplarından United Fools ile konser için, konuk sanatçı olarak Fransa'ya davet edildi[. Yine 2010 yılının ilk aylarında da Hollandalı alternatif grup Barana ile yaklaşık 1 aylık Hollanda turnesini gerçekleştirdi. 2010'da 40'ı aşkın müzisyenin katkısı ile ilk albümü Soluk'u çıkardı. 

Yorumlar (0)
28°
az bulutlu