Aykut Işıklar kimdir? Kaç yaşındadır ve nerelidir?

Ünlü oyuncu Aykut Işıklar geçirdiği kalp krizi sonucu hayatına 70 yaşında gözlerini yumdu. Program yapımcılığı ve sunuculuk gibi çeşitli görevlerde bulunan Aykut Işıklar'ın hayatına dair bilgiler haberimizin detayında...

MAGAZİN 09.04.2019, 22:00 09.04.2019, 22:08
Aykut Işıklar kimdir? Kaç yaşındadır ve nerelidir?

8 Ocak 1949 İstanbul doğumlu Aykut Işıklar, özellikle 90'lı yıllardaki TV magazin programlarıyla tanınmış; Türk gazeteci, televizyoncu ve radyocudur. Köşe yazarlığı, program yapımcılığı ve sunuculuk gibi çeşitli görevlerde de bulundu.

Mimar Sinan Üniversitesindeki eğitimini yarıda bırakarak 1968 yılında Hürriyet gazetesinde gazeteciliğe başladı. On iki yıl Hürriyet'te çalıştı.

İki yıl Günaydın gazetesinde, iki yıl da Tercüman gazetesinde magazin bölümü müdürlüğü yaptı. On yıl Sabah gazetesinin çeşitli bölümlerinde yöneticilik yaptı. Akşam gazetesinde beş sene boyunca köşe yazarlığı yaptı.

Işıklar; Best FM, Klass FM, Alem FM, İstanbul FM ve Radyo Mega'da radyoculuk yaptı. Aykut Işıklar; özellikle 90'lı yıllarda pek çok televizyon kanalında magazin programları hazırlayıp sundu.

Yorumlar (0)
29°
açık