Ahmet Kaya'nın abisi konuştu! Eğer kardeşim yaşasaydı Serdar Ortaç'ı karşısına alıp...

Ahmet Kaya'nın abisi Mustafa Kaya Kanal D ekranlarında yayınlanan 2. sayfa prograamına konuk oldu. Ahmet Kaya'nın hyatı film oluyor iddiaalarına karşılık "Birileri kendi başına gitmiş film çekiyor" dedi

MAGAZİN 15.03.2019, 16:17 15.03.2019, 16:53
Ahmet Kaya'nın abisi konuştu! Eğer kardeşim yaşasaydı Serdar Ortaç'ı karşısına alıp...Ahmet Kaya’nın abisi Mustafa Kaya, Kanal D ekranlarında yayınlanan 2. Sayfa programına konuk oldu. Son günlerde çıkan ‘Ahmet Kaya’nın hayatı film oluyor’ haberlerine cevap veren Kaya, ‘Birileri kendi başına gitmiş, film çekiyor. Bir sır gibi saklıyorlar’ ifadelerini kullandı. Serdar Ortaç hakkında da konuşan Mustafa Kaya ‘Kendi adıma konuşayım, ben Serdar’la helalleşirdim’ dedi.

İşte Mustafa Kaya’nın açıklamalarından satır başları…

Ahmet deyince benim evladım gibi, çocuğum gibi... Ahmet ailenin en sevilen, aileye mutluluk, umut getiren bir çocuktu. Hakikaten de umut getirdi. Erken kaybettiğimiz için üzülüyorum.28 Ekim akşamı hem ev sahibimiz hem de ebe olan Fatma Hanım Ahmet'i doğurttu. Ben 7 yaşındaydım. yıkadılar kucağıma verdiler. O anı anlatamam. Annem 'ver emzireyim' dedi. Öyle bir bağırdı ki Ahmet, 'biz bu çocuk şarkıcı olacak' dedik.

Biz Ahmet'le koyun koyuna yatardık. Gelir yatardı yanıma 'Çek elini buz gibisin' derdim, 'Ya dur çok üşüdüm' derdi. Biz öyle büyüdük.


ACI HABERİ ALDIĞIMDA YIKILDIM

Sabah saat 10.00 falandı. Telefon çaldı, açtım. Karşıdan bir ses Gülten aradı 'Abi Ahmet'i kaybettik' dedi.'Ben de konsere gitmiştir, koskoca adam nerede kaybolacak' dedim. 'Öldü' deyince bütün bina başıma yıkıldı.

Ben üç dört ay tedavi gördüm, psikolojik... Ayakkabılarım olmadan sokağa çıkıyordum. Kolay değil, 43 yıl birlikte yaşadığın, koyun koyuna yattığın insanı kaybetmek çok zor. İnsanın evladını kaybetmesiyle kardeşini kaybetmesi aynı şeydir.Mesela birbirimizi 2 ay görmesek görüştüğümüzde başlardık ağlamaya. Geçmiş günlerde çektiğimiz acılara ağlardık. Sonra da kahkahalarla başlardık gülmeye.

Ahmet plansız programsızdı, ama bu kariyere ulaşacağı belliydi. 86 – 87 yılında Ahmet, ‘Ahmet Kaya’ oldu. Emek sinemasında konser verecekti.

Yorumlar (0)