Acun Ilıcalı Nusret Gökçe'ye sahip çıktı!

Restoranlar zinciri sahibi Nusret Gökçe, Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) New York kentinde bulunan restoranında çalışan dört garsonuyla mahkemelik olmasının ardından  Acun Ilıcalı ise İnstagram hesabından paylaşım yaparak Nusret Gökçe'ye destek oldu.

MAGAZİN 16.11.2019, 01:09 16.11.2019, 03:42
Acun Ilıcalı Nusret Gökçe'ye sahip çıktı!

Sosyal medya hesabını aktif olarak kullanan Acun Ilıcalı, İnstagram hesabından Nusret Gökçe'ye desteğini belli etti. Acun Ilıcalı, yaptığı paylaşımda "Emeğiyle geldiği noktayı herkesin hayranlıkla izlediği, dünyanın dört bir tarafından binlerce Türk kardeşimize iş imkanı sağlamış olan Nusret'e 2-3 kişinin akıl ve vicdana sığmaz iddiasından yola çıkarak haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Nusret'in kendi çalışanlarının haklarına el uzatacak biri olmadığını bizzat biliyorum. İnşallah Nusret ülkemizi bundan sonra da daha fazla tanıtarak, marka değerini artırıp başarıyla yoluna devam edecektir" ifadelerinde bulundu.

NE OLMUŞTU?
Sahip olduğu restoranlar ve tuz serpme hareketiyle dünya çapında üne kavuşan "Salt Bae" lakaplı Nusret Gökçe, New York'taki şubesinde bahşiş anlaşmazlığı nedeniyle geçtiğimiz yıl işten kovulan dört Türk çalışanına 236 bin 870 dolar (yaklaşık 1 milyon 361 bin Türk lirası) tazminat ödeyecek. Kanal D ekranlarında yayınlanan 2. Sayfa programına telefonla bağlanan bir garson ise Gökçe hakkında ve işlettiği restoran hakkında şunları, "Restoranda günde 30-40 bin dolar bahşiş oluyordu, biz de bunu sorunca tehdit edildik. Çok zor süreçlerden geçtik, baktılar biz çıkmıyoruz yalan yanlış ifadelerle hepimizi kovdular. Birisini sebepsiz kovdular. Birisini 'limona elle dokundun' diye kovdular. Bir arkadaşımız aşağıda otomattan yiyecek almaya inmiş ondan dolayı uyarmışlar sonra da kovdular. Nusret Bey'in menajeri bize "İstediğiniz davayı açın. Amerika'nın en iyi avukatları bizde hiçbir şey alamazsınız" dedi.

Ben tam masayla ilgilenirken benden ayakkabılarını getirmemi istedi. Nusret kendini böyle bir şekle bürüyor. Ben patronum gibilerinden. Bir hafta önce oranın müdürü toplantıda 'Maymun gibi hareket etmeyin' diyor. Hem onlara halay çektiriyorsun hem de diyorsun ki 'Maymun gibi davranmayın. 'Her akşam 20:30'da halay çekilen başka restoran var mı?" demişti.

Garsonlara 1 milyon 361 bin TL tazminat ödeyecek olan Nusret Gökçe ise hakkında iddiaları kabul etmeyerek başka sebeplerden dolayı tazminat ödediğini söylemişti.

Yorumlar (0)