Acun Ilıcalı dava açtı, haklı çıktı!

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, sahibi olduğu TV8 kanalında yayınlanan ''Yemekteyiz'' programının formatının kopyalandığı gerekçesiyle Sofradayız programına dava açmıştı. Işık Üniversite bünyesinde yapılan testler ve kontroller sonucunda Acun Ilıcalı haklı çıktı. Acun Ilıcalı, olayla ilgili ''Hırsızlığa tahammül edemiyorum.'' diye konuşmuştu.

MAGAZİN 04.12.2019, 14:18
Acun Ilıcalı dava açtı, haklı çıktı!

Acun Ilıcalı, TV8 ekranlarında yayınlanan ''Yemekteyiz'' programının kopyası olduğu belirlenen Fox Tv'de yayınlanan ''Sofrada'' programına dava açmıştı. İki programın birbirinin aynısı olduğunu söyleyen Ilıcalı; programların içerik, teknik, akış gibi unsurlarının incelenmesi için Işık Üniversitesi'ne başvurdu. İki yarışma detaylı şekilde incelendiğinde benzer ve farklı yanlar tespit edildi. Oluşturulan bilir kişi raporunda, programlarda bazı farklılıklar olsa da genel itibariyle aynı oldukları söylendi.

FORMATI ÇALMIŞLAR

Haklı olduğu belirlenen Acun Ilıcalı, konu hakkında şunları söyledi: "Fox TV'nin formatta çalıntı yaptığı belgelenmiş oldu. Biz yüzbinlerce dolar ödeyerek, programın formatını ITV'den aldık. Dünya kadar para ödedik taklidinin yapılmaması için. Fakat Fox TV, bizim programın aynısını yayınlıyor. Bununla ilgili yetkililerle de görüştüm, uyardım onları. Bilirkişi raporu da aynen bunları söylüyor. Yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağım. Fox TV'nin avukatları benim avukatıma para teklifinde bulundu, kabul etmedik. Benim için fikir hırsızlığının normal hırsızlıktan farkı yok. Hatta malımı çal, fikrimi çalma."

Yorumlar (0)