14 Şubat Perşembe reyting sonuçları|Dün akşam en çok hangi dizi izlendi?

14 Şubat Perşembe reyting sonuçları açıklandı. Sevilen pek çok dizinin perşembe akşamları ekrana geliyor olması diziseverleri merakta bırakıyor. Milyonlarca vatandaş dün akşam hangi en çok hangi dizi izlendi? sorusunun yanıtını merak ediyor. dün akşam ekrana gelen Avlu mu, Bir Zamanlar Çukurova mı, Bizim Hikaye mı, Çarpışma mı? Hangi dizilerde reytinglerde birinci geldi merak konusu... İşte 14 Şubat Perşembe reyting sonuçları...

MAGAZİN 15.02.2019, 15:05
14 Şubat Perşembe reyting sonuçları|Dün akşam en çok hangi dizi izlendi?

14 Şubat Perşembe reyting sonuçları açıklandı. Sevilen pek çok dizinin perşembe akşamları ekrana geliyor olması diziseverleri merakta bırakıyor. Milyonlarca vatandaş dün akşam hangi  en çok hangi dizi izlendi? sorusunun yanıtını merak ediyor. dün akşam ekrana gelen Avlu mu, Bir Zamanlar Çukurova mı, Bizim Hikaye mı, Çarpışma mı? Hangi dizilerde reytinglerde birinci geldi merak konusu... İşte 14 Şubat Perşembe reyting sonuçları... 

Reyting bir programın izleyici oranını ifade eder. Reklam verenler için ölçülmektedir. Reyting ölçümünün toplumsal bir misyonu yoktur. Amaç hangi zamanda, hangi programı, kimlerin seyrettiğini tespit edip hedef kitleye ulaşmaktır. Televizyonların kuruluşlarında belirli bir görüş ve amaçları, ona bağlı olarak da hedef izleyici kitleleri vardır ve pek değişmez. Bu açıdan bakıldığında reyting, televizyoncuların bir meselesi değilmiş gibi görünüyorsa da sonunda televizyon kanalları da birer ticarethanedir. Ayakta durabilmeleri için gelire ihtiyaçları vardır, bu gelirin ana kaynağı da reklamdır.

14 ŞUBAT PERŞEMBE REYTİNG SONUÇLARI

 Totalde Bir Zamanlar Çukurova birinci, Bir Zamanlar Çukurova (Özet) üçüncü oldu. Dördüncü sırada Müge Anlı ile Tatlı Sert, beşinci sırada Bizim Hikaye, altıncı sırada ise Avlu yer aldı.

AB grubunda da Bir Zamanlar Çukurova zirvede yer aldı. Dördüncü sırada Bir Zamanlar Çukurova (Özet), beşinci sırada Avlu, altıncı sırada ise TRT'nin yeni dizisi Tek Yürek yer aldı.

Bir Zamanlar Çukurova'nın yeni bölümü, Tüm Kişilerde %14,73 izlenme oranı ve %32,03 izlenme payı, AB'de %11,32 izlenme oranı ve %26,55 izlenme payı ve 20+ABC1'de %13,38 izlenme oranı ve %28,69 izlenme payı alarak 100 program arasında birinci oldu.

AB REYTİNG SONUÇLARI

GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN REYTİNG SONUÇLARI

7 Şubat reyting sonuçları açıklandı. Total puan türünde Bir Zamanlar Çukurova 31.44 share alarak birinci, Bir Zamanlar Çukurova özet 16.1 share alarak üçüncü, Avlu 12.34 share alarak beşinci oldu. AB puan türünde birinci sırada 28.97 share alan Bir Zamanlar Çukurova, üçüncü sırada 15.86 share alan Bir Zamanlar Çukurova özet, dördüncü sırada 13.17 share alan Çarpışma, beşinci sırada 10.23 share alan Avlu, altıncı sırada 8.62 share alan Tek Yürek dizisi yer aldı. ABC puan türünde 29.35 share alaran Bir Zamanlar Çukurova zirvenin sahibi oldu.

Yorumlar (0)
17°
açık