Magazin

Mabel Matiz YKS’de sorulan o soru hakkında açıklama yaptı: En az sizin kadar şaşırdım!

Bugün iki milyonu aşkın öğrenci YKS sınavının birinci oturumunda ter döktü. Sınavın birinci aşamasında ise şarkıcı Mabel Matiz’in şarkısından bir bölümün sorulması Türkiye’de olay oldu. Durum hakkında twitter hesabından açıklamada bulunan Mabel Matiz, “ Bugünkü YKS sınavında şarkılarımı konu alan sorulardan şimdi haberim oldu. Valla ne diyeyim, en az sizin kadar şaşırdım.” İfadelerini kullandı.

Türkiye’de corona virüsü salgını sonrası geçen hafta LGS sınavı bu hafta ise YKS sınavının birinci oturumu gerçekleşti. İki milyonu aşkın öğrenci maskelerini takarak sınava girecekleri okulların yolunu tuttular. Saat 10.15’te başlayan birinci oturumda ters döken öğrenciler sınavda Mabel Matiz’in sorusunun sorulduğunu açıkladılar. Soru hakkında edinilen bilgilere göre; şarkıcının Fırtınadayım şarkısında yer alan, “Gözümün gördüğü, göğsümün bildiği ile bir değil” sözleri ile ne anlatmak istediği soruldu. Sosyal medyada gündem olan soru hakkında Mabel Matiz de açıklamada bulundu.

Mabel Matiz resmi twitter hesabı üzerinden “Sevgili arkadaşlar selam. Bugünkü YKS sınavında şarkılarımı konu alan sorulardan şimdi haberim oldu. Valla ne diyeyim, en az sizin kadar şaşırdım. Buna ek olarak, sevindim de galiba. Bu, ne bilmiyorum, ama bu bir şey” ifadelerini kullandı.

Ünlü şarkıcının konu hakkındaki diğer açıklamaları ise şöyle:

“Bu mevzu beni maziye götürdü. 17 sene önce bugünlerde ben de sizler gibi çok büyük, benzer bir stresten geçiyordum. Üniversite sınava girmiştim, ama geleceğim ve yapmak istediklerim hakkında hiçbir fikrim yoktu. Lisenin son günlerinde anlık olarak heves ettiğim diş hekimliği fakültesini kazanıp sonra 5 sene lanet ede ede okuyup bir de üstüne 2 sene mesleği yaptım.

Amaaa sonra öyle bir gün geldi ki, iç sesimi duymazlıktan gelememeye başladım. İşte o zaman dış dünyanın bana dayattığı her şey tamamen anlamsızlaştı ve asıl olduğum şeyi ortaya çıkarmaya, söylemek istediklerimi söylemeye, özgür olmaya karar verdim. Sonrası malumunuz.


Niye uzun uzun bunlardan bahsettim? Diyeceğim o ki bu hayat 1 tane, o da sizin! Sizler biriciksiniz ve kendinizden başka kimseye hayat borcunuz yok. Neyi istiyorsanız onu yapın, o olun. İç sesiniz her daim biricik rehberiniz olsun. Zira hayatın sınavları bitmez. YKS biter bir başkası gelir. Soru ise aslında bir tanedir ve o hiç değişmez: Sen kimsin? Bu cevabı en iyi ve sadece siz bilebilirsiniz. Dilerim her şey güzel gönlünüzce olur, dilerim hepiniz kendi hayatlarınızın sahibi olmanın mutluluğunu dibine kadar yaşarsınız.”

İlgili Makaleler