EkonomiGündem

Maaşlara zam müjdesi verildi! Bakan Bilgin açıkladı: Ay sonunda tamamlanıyor…

Ülkemizde milyonlarca çalışan maaşına zam beklerken beklentilere yönelik açıklama bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den geldi. Bakan Bilgin 3600 ek gösterge açıklaması da yaparak ay sonunu işaret etti.

MEXT BİL-İşim Eğitim ve İstihdam Programı” iş birliği protokolü imza töreninde konuşan Bakan Bilgin, “Yatırım, istihdam, büyüme de esas yatırım insana olandır. Üretim gücünün artarak devam etmesi bizim için çok önemli. Bilişim endüstrisi çağına dönüyoruz. Burada uygulamaya soktuğumuz proje istihdam garantili olacak. Türkiye’nin bütün sanayi bölgelerinde istihdam projeleri başlatacağız” ifadeleriyle açıklamalarına başladı.

3600 EK GÖSTERGE KONUSU

“Bu programlarla Sanayinin istihdam kabiliyetini çoğaltacağız. Biz çalışanlarımızın sorunlarını çözmek zorundayız, çalışanlarımıza sahip çıkıyoruz ve koruyoruz” diyen Bakan Bilgin 3600 ek gösterge haberi bekleyen milyonlarca çalışan vatandaş için de şu ifadeleri kullandı:

“Emeklilerin durumu ve kamu çalışanlarının durumu ile ilgili açıklamayı haziran sonunda yapacağız. 3600 ek gösterge meselesi ile ilgili açıklamayı da bu ay sonu yapacağız.”