Gündem

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta çok şiddetli patlama! Ölü ve yaralılar var

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta çok şiddetli patlama meydana geldi. Meydana gelen patlama en az 10 kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin de yaralandığı belirtildi. Gözyaşlarına hakim olamayan Beyrut Valisi Mervan Abbud, limandaki patlamayı Hiroşima ve Nagazaki'ye benzetti. 

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta çok şiddetli patlama meydana geldi. Eski Başbakan Saad el-Hariri’nin evi yakınlarında meydana gelen patlamada 25 kişinin hayatını kaybettiği, 2 bin 200 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Öte yandan patlamanın etkisiyle 3 katlı bir binanın yıkıldığı, enkaz altında hala insanların olduğu belirtildi.

Eski Başbakan Saad el-Hariri’nin evi yakınlarında meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre, Hariri’nin evinde ve çevre binalarda büyük hasar oluşurken gökyüzünü yoğun duman kapladı ve çok sayıda kişi de yaralandı. Hariri’nin evinde ve çevre binalarda büyük hasar oluşurken, eski başbakanın sağlık durumunun iyi olduğu ve olayı takip ettiği belirtildi.

Patlama nedeniyle hükümet binası ve Muhammed el-Emin Camisi’nde büyük hasar oluştu. Lübnan resmi ajansı NNA’nın haberine göre, Beyrut Limanı’nda patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda yangın çıktı.

Yangın nedeniyle güçlü bir patlama meydana geldi. Patlama sesi başkentin banliyölerinden de duyuldu. İtfaiye ekipleri, yangına müdahale etmek için olay yerine kısa sürede ulaştı. Patlamanın etkisiyle 3 katlı bir binanın yıkıldığı, enkaz altında hala insanların olduğu belirtildi.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Gözyaşlarına hakim olamayan Beyrut Valisi Mervan Abbud, limandaki patlamayı Hiroşima ve Nagazaki’ye benzetti.