Gündem

Lübnan’daki patlamanın sebep olduğu amonyum nitratın sahibi belli oldu! 

Lübnan'da meydana gelen patlamada en az 135 insan hayatını kaybederken 5 binden fazla insanda patlamada yaralanmıştı. Patlamanın neden olduğu amonyum nitratın sahibi belli oldu.

Amonyum nitrat yüzünden Lübnan’da meydana gelen feci patlamada en az 135 insanın yaşamını yitirdiği ve 5 binden fazla insanın da yaralandığı öğrenilirken korkunç patlamaya neden olan amonyum nitratın sahibi belli oldu.

RUS İŞ İNSANI ÇIKTI

Dünyanın gündemine oturan yıkıcı Beyrut patlamasının yankıları sürüyor. 135 kişinin hayatını kaybettiği, 5 binden fazla kişinin yaralandığı ve 100’den fazla kişinin de kayıp olduğu patlama, Lübnan’ın başkentinin büyük bir bölümünü yerle bir eden olayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.korkunç patlamaya neden olan amonyum nitratın sahibinin, Güney Kıbrıs’ta yaşayan Rus iş insanını Igor Grechushkin olduğunu açıklandı.

Rus iş insanı Igor Grechushkin’in sahip olduğu ‘Rhosus’ gemisiyle 2014 yılında Beyrut’a geldiği ve burada ‘nakliye için gerekli belge ve koşulların eksikliği nedeniyle’ amonyum nitrata el konulduğu ifade edildi.

KIBRIS’TA YAŞADIĞI ÖĞRENİLDİ

Rus iş insanının Eşi İrina Grechushkin ile Güney Kıbrıs’ta yaşadığı açıklandı. Yunan basını Rus iş insanıyla ilgili, Güney Kıbrıs yetkililerinin Beyrut’taki patlamaya bağlı olarak Igor Grechushkin’i aradığını aktardı. Rusya Denizciler Sendikası’nın (RPSM) Novorossisk Müfettişi Olga Ananina, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, amonyum nitratı taşıyan Rhosus gemisinin kaptanının 2014’te gemi sahibinin gemiyi kaderine terk etmesinden sonra kendilerinden yardım talep ettiğini de söyledi.