Sağlık

Lösemiyle yenen hemşire koronavirüs ile savaşını kaybetti!

28 yaşındaki hemşire Yasemin Çolak bir süre önce lösemiyi yendi fakat genç hemşire koronavirüs ile ilgili savaşını kaybetti.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi acı hikayeler yaratmaya devam ediyor. Son olarak Batman’da bir Aile Sağlığı Merkezi’nde görev yapan 28 yaşındaki hemşire Yasemin Çolak’ın hikayesi yürek burktu. Bir süre önce lösemiyle savaşını kazanan genç hemşire Yasemin Çolak, koronavirüse yenik düştü.

Bir süredir savaştığı lösemiyi atlatan ve Batman’ın Sason ilçesinde 3 yıldır Sason Aile Sağlığı Merkezi’nde çalışan 28 yaşındaki Yasemin Çolak, 15 gün önce yakalandığı koronavirüs nedeniyle Ankara’da tedavi görüyordu. Hastalığa karşı verdiği mücadeleyi kaybeden genç hemşire dün gece yaşamını yitirdi.

SAĞLIK MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI

Genç hemşirenin yaşamını yitirmesi sonrasında açıklama yapan Batman Sağlık İl Müdürü Dr. Hakan Pamukçu, “Sason halkına yıllarca hizmet verip, herkesin gönlünde yer eden, lösemi hastalığı tedavisini şifayla bitiren hemşire kardeşimiz Yasemin Çolak’ı ne yazık ki Kovid-19 enfeksiyonu nedeniyle kaybettik. Eşine, çocuklarına ve tüm sağlık camiamıza baş sağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu