GündemKamu

Listede adı soyadı bulunanlar dikkat! Yapı Kredi Bankası duyurdu!

Yapı Kredi Bankası tarafından yazılı açıklama geldi. Yapı Kredi Bankası’nın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre YTM’ye devredilmek üzere 01.01.2022 – 31.12.2022 tarihleri arasında zamanaşımına uğrayacak emanet ve alacaklar listesinin belirlendiği duyuruldu. Bankadan alınan bilgilere göre listede adı soyadı olan vatandaşların şubeye başvurmaları gerektiği duyuruldu.

YAPI KREDİ BANKASI DUYURDU

Yatırım hizmetleri ve faaliyetleri veya yan hizmetlerden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı faiz, kar payı ve diğer getiriler, hesap sahibinin yaptığı en son talep, işlem veya herhangi bir şekilde verdiği yazılı talimat tarihinden, yatırım fonu ve değişken sermayeli yatırım ortaklıkları için ise tasfiye tarihinden başlayarak on yıl içinde talep ve tahsil edilmemesi halinde zamanaşımına uğrar ve YTM’ye gelir kaydedilir.

Bankamızda 2022 yılında zamanaşımına uğrayacak yatırım hizmetleri ve faaliyetleri veya yan hizmetlerden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklar listesine zamanaşımı sorgulama ekranından ulaşılabilir. Listede bilgileri bulunan müşterilerimizin YTM’ye devir yapılacak tarihten önce şubelerimize başvurmaları gerekmekte olup, listede belirtilen tarihe kadar işlem yapılmaması halinde söz konusu kıymetler ilgili yönetmeliğin 24. Maddesi uyarınca yatırım hesaplarındaki her türlü emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı faiz, kar payı ve diğer getiriler Yatırımcı Tazmin Merkezi hesaplarına devredilecektir.