İzmir Haberleri

Lise öğrencisinden ilkokul öğrencilerine yönelik sosyal sorumluluk projesi

Amerikan Koleji 11.sınıf öğrencisi Gürel Arı, arkadaşlarıyla birlikte Bayraklı’da maddi ihtiyacı olan ilkokul öğrencilerine matematik dersi vermek için Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ı ziyaret etti. Başkan Sandal, öğrencilerin bu örnek davranışından memnuniyet duyduğunu belirterek, “Sizin gibi gençler bizlerin umudunu artırıyor. Üzerimize ne düşüyorsa yaparız” dedi.

”İmkanı olmayan çocuklara katkı sağlamak istiyoruz”

Gürel Arı, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’a ilkokul öğrencilerine yönelik sosyal sorumluluk projesini anlattı. 3 ve 4. sınıf öğrencilerine matematik dersi vermek istediği ve imkanı olmayan öğrencilere arkadaşlarıyla birlikte destek olmak istediğini belirterek, örnek davranış sergiledi. Geçtiğimiz dönemde birkaç kez öğrencilerle Bayraklı kütüphanelerinde bir araya geldiklerini anlatan 17 yaşındaki Gürel Arı, “Geçen sene birkaç arkadaşımla beraber aklımıza küçük çocuklara ders verme fikri geldi. Bayraklı’da maddi durumları Alsancak, Karşıyaka gibi yerlerden biraz daha kötü durumda olan öğrenciler bulunduğunu biliyorum. Daha önce kütüphanede birkaç etkinlik yaparak çocuklara eğitim verdik. Bunu boş zamanlarımızda sürdürmek ve çocuklara destek olmak istiyoruz. Biz de sürekli bir şeyler öğrenmek ve çocuklara da öğretmek istiyoruz. Onların da öğrenmek istediklerini görüyoruz. Çok zeki çocuklar var ve biz bu çocuklara katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

Umudumuz artıyor

Başarılı öğrencinin bu davranışından memnuniyet duyan Başkan Sandal ise, kısa sürede projeyi hayata geçirebileceklerini ifade ederek, “İnsanın içinin güzelliği yüzüne yansır. Böyle bir sorumluluk alman bizleri çok mutlu etti. Biz de sizlere destek olmak anlamında elimizden ne geliyorsa yaparız. Sizin gibi gençler çalışma azmimizi, umudumuzu artırıyor. Biz de istiyoruz ki; tüm çocuklarımız okuyabilsin. Bu kapsamda İzmir’de maddi ihtiyaçları olan 2 bin öğrenci tespit ettik ve onlara destek oluyoruz. Önümüzdeki süreçte bütçemiz ölçeğinde daha fazla çocuğumuza destek olacağız. Örnek davranışınızdan dolayı seni ve arkadaşlarını kutluyor, başarılar diliyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı