Kamu

Lise mezunu zabıta memuru alımı yapılacak: Başvurular 3 gün sonra başlıyor!

Kamu kurum ve kuruluşlarına bağlı olarak çalışmak isteyen pek çok vatandaş belediye ilanlarını da araştırıyor. Bursa – Osmangazi Belediyesi verdiği personel alım ilanında en az lise mezunu zabıta memuru alımı yapılacağını duyurdu. Ayrıca önlisans bölümlerinden mezun olanlar arasından da zabıta memuru ve memur alımı gerçekleştirilecek. Belediyede çalışmak isteyen adaylar için başvurular 3 gün sonra başlıyor.

Bursa – Osmangazi Belediye Başkanlığı için boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur ve zabıta memuru alımı yapacak. Başvuru yapmak isteyen adayların KPSS en az 60 puan şartını sağlaması gerekiyor. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar, 07 Haziran 2021 tarihinden 14 Haziran 2021 gününe kadar başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

BAŞVURU İÇİN ÖZEL ŞARTLAR:

a) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanı almış olmak.

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c) Zabıta memuru kadrosuna başvuracaklar için; 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesi’nin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

d) Zabıta Memuru kadrosu için; Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

BAŞVURU YERİ, TARİHİ, ŞEKLİ VE SÜRESİ: Adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için;

a) Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 07/06/2021 tarihinden 14/06/2021 gününe kadar (mesai saatleri arasında) Santral Garaj Mahallesi Ulubatlı Hasan Bulvarı No: 10 Osmangazi/ BURSA binası içinde kurulacak olan başvuru noktasına müracaatlarını yapabileceklerdir.

b) Elektronik ortamda, Belediyemiz ik@osmangazi.bel.tr internet adresine,

c) Şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile Santral Garaj Mahallesi Ulubatlı Hasan Bulvarı No:10 Osmangazi/BURSA adresinde bulunan Osmangazi Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim edilmesi gerekmektedir. (Geciken postalardan Belediyemiz sorumlu olmayacaktır)

d) Zabıta memuru kadrolarına başvurular şahsen yapılacak olup adaylar yukarıda belirtilen tarihlerde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Osmangazi Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne istenilen belgelerle birlikte şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

e) Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

f) Postadaki gecikmeler ve duyuruda belirtilen süre içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

bursa-osmangazi-belediye-baskanligindan-ilk-defa-atanmak-uzere-memur-ve-zabita-memuru-alim-ilani-14-06-2021